ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/02/12 16:35:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
علی مطهری:

آثار شهید مطهری مسائل مورد نیاز زمان ما هستند

**فرزند استاد شهید مرتضی مطهری با تأکید بر اینکه آثار استاد شهید پاسخگوی بسیاری از مسائل روز و مرتبط با جوانان هستند این آثار را سرمایه‌های فکری دانست و گفت: حمایت از رساله‌های مرتبط با آثار استاد راهکاری برای ترویج و تعمیق اندیشه‌های شهید مطهری است.

دکتر علی مطهری استاد دانشگاه الهیات دانشگاه تهران در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: استقبال از آثار استاد مطهری در سطح خوبی است اما هنوز می توان فعالیتها در این عرصه را ارتقاء داد. اگر این آثار با سهولت بیشتری در دسترس مردم قرار گیرد اثرگذاری آن بیشتر می شود.

 

ورود جوانان به دنیای آثار شهید مطهری

وی افزود: آثار شهید مطهری مسائل مورد نیاز زمان ما هستند. این آثار همان پرسشهای که در ذهن جوانان امروز وجود دارد را مطرح کرده و پاسخ به آن را نیز ارائه داده است. از این رو مسئله مهم این است که جوان به نوعی وارد دنیای آثار استاد شهید شود.

مطهری یادآور شد: همزمان با اینکه جوان اثری از این آثار را مطالعه کند به طور قطع جاذبه ای که در این آثار وجود دارد آنها را به مطالعه سایر آثار ترغیب می کند. تا کنون موارد بسیاری در این رابطه مشاهده شده است که جوانان برای شرکت در یک مسابقه از کتابهای استاد شهید مطهری استفاده کرده و پس از مطالعه این کتابها از دنیای آثار وی ابراز شگفتی کرده اند.

 

آثار شهید مطهری سرمایه فکری هستند

وی با  تأکید بر اینکه آثار شهید مطهری سرمایه فکری است و تا کنون مشکلات فکری بزرگی را برای ما مطرح کرده است اظهار داشت: مسئولان آموزش عالی و آموزش و پرورش در رابطه با آثار شهید مطهری مسئولیت مضاعف دارند. هنوز در آثار وی در دوره دانشگاهی به طور مطلوب استفاده نشده و استفاده از آن در دوره متوسطه ضروری است.

 

حمایت از رساله‌ های مرتبط با شهید مطهری

نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید برای رساله هایی که در رابطه با آثار شهید مطهری استقاده می شود حمایتهای تشویقی در نظر گرفته شود، در همین حد که آثار شهید مطهری موضوع رساله دانشجویان می شود و یا موضوعات خود را از این آثار انتخاب کرده رساله های مؤثر و قابل توجهی ارائه می دهد.

مطهری گفت: مطبوعات، صدا وسیما و آموزش عالی و آموزش متوسطه می توانند از این سرمایه استفاده مناسبی کرده و تأکید امام (ره) بر مطالعه آثار شهید مطهری و تأکیدات مقام معظم رهبری را مدنظر نظر داشته باشند زیرا این امر نشانه وجود اراده ای برای زنده ماندن نام و یاد استاد مطهری به عنوان یک راه و مکتب است.

وی افزود: استاد شهید مرتضی مطهری در جامعه ما زنده است. کمتر مجموعه کتابهایی است که چون این آثار مورد اقبال مردم باشد. همچنین استقبال مردم از آثار استاد مطهری و همچنین آثار ترجمه شده وی در نمایشگاه بین المللی کتاب مایه امیدواری است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet