هدر موبایل
1389/02/12 19:46:00
سرویس بین الملل
تاکید لاریجانی در دیدار با سفیر الجزایر:

ایستادگی کشورهای اسلامی در برابر تجاوزگری‌های رژیم صهیونیستی

**سفیان میمونی سفیر جدید جمهوری الجزایر در تهران بعدازظهر امروز یکشنبه با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از اداره اخبار و رسانه های گروهی مجلس شورای اسلامی، در این دیدار ابتدا لاریجانی روابط بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و الجزایر را خوب ارزیابی کرد و گفت:مناسبات دو کشور دوست و برادر ایران و الجزایر از یک عمق و ریشه تاریخی برخوردار است و اراده رهبران دو کشور بر گسترش هرچه بیشتر این روابط و همکاری‌های مشترک تعلق دارد.
وی در ادامه افزود: جمهوری اسلامی ایران رویکرد مثبت و سازنده‌ای نسبت به افزایش همکاری‌ها و تعاملات در زمینه‌های مختلف سیاسی، پارلمانی، اقتصادی و فرهنگی با کشورهای دوست همچون الجزایر دارد و مجلس شورای اسلامی از هرگونه گسترش روابط در سطوح مختلف حمایت می‌کند.
رئیس مجلس شورای اسلامی در این راستا از همتای الجزایری خود برای سفر به کشورمان دعوت بعمل آورد.
لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به مسائل دنیای اسلام، از موضوع فلسطین بعنوان یک امر مهم و حیاتی برای مسلمانان جهان یاد کرد و یادآور شد: سیاست‌های رژیم صهیونیستی و تحرکات شوم این رژیم در سرزمین‌های فلسطین اشغالی بویژه قدس شریف بسیار نگران‌کننده است و کشورهای مسلمان با وحدت رویه بیشتر باید در مقابل این تجاوزگری‌ها بایستند.
در ادامه این دیدار همچنین سفیان میمونی سفیر جدید الجزایر در تهران، از جمهوری اسلامی ایران بعنوان کشوری مهم در منطقه و دنیای اسلام نام برد و با اشاره به روابط خوب کشورش با جمهوری اسلامی ایران آنرا محصول اراده سیاسی و خواست مردم دو کشور دانست و گفت: تلاش‌های گسترده برای توسعه هرچه بیشتر مناسبات و همکاری‌های فیمابین باید استمرار یابد.
وی از حمایت مجلس شورای اسلامی از گسترش روابط بین تهران و الجزیره قدردانی کرد و آنرا باعث قوام هرچه بیشتر مناسبات دوستانه فیمابین دانست.
وی با اشاره به موضوع فلسطین نیز گفت: تصور صلح و ثبات در منطقه خاورمیانه بدون احقاق حقوق کامل مردم فلسطین و خاتمه اشغال اسرائیل و تشکیل کشور مستقل فلسطینی بسیار دشوار است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet