هدر موبایل
1389/02/13 08:28:00
سرویس اقتصادی
محمدتقی رهبر:

کارمزد فعلی بانک ها از نظر شرعی مشکلی ندارد

**رئیس فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی کارمزد فعلی بانک ها را در حال حاضر از نظر شرعی بدون اشکال دانست و افزود: میزان کارمزد فعلی از نظر من خوب است.

محمدتقی رهبر در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت در پاسخ به این پرسش که آیا نرخ کارمزد فعلی بانک ها را از نظر شرعی عادلانه می دانید، گفت: در حال حاضر به نظر من میزان کارمزد 12 درصد خوب است و در برخی مواقع بانک ها بیشتر از این میزان را به سپرده گذاری ها می دهند.

نماینده مردم اصفهان با اعلام اینکه نرخ کارمزد 12 درصد کارمزد بالایی نیست، به انتقاد از عملکرد موسسات مالی و اعتباری غیردولتی پرداخت و تصریح کرد: این موسسات غیردولتی هستند که در برخی موارد زیاده روی کرده و نرخ کارمزدشان تابع مصوبات قانونی نیست. بخصوص اگر دیرکردی صورت بگیرد، جریمه هایشان فاجعه است.

رئیس فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی درباره شرعی بودن میزان کارمزد فعلی بانک ها نیز گفت: چون فقها قانون بانکداری اسلامی را تصویب کردند و بانک ها نیز می گویند با مشتری مضاربه کرده و قرارداد شرعی داریم اسم این را ربا نمی گذاریم و مشکلی در این جهت وجود ندارد.

وی با اشاره به افت ارزش پول در یک مدت زمانی تصریح کرد: الان با تورم روزانه ای که ما شاهدیم، نمی شود که کسی پول خود را در بانک بخواباند و بعد از مدتی همان پول را بگیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet