شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/02/13 09:00:00
سرویس فرهنگی
نایب رئیس کمیسیون آموزش:

هدفمندی یارانه ها بربخش آموزش تاثیری ندارد

**نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاثیر هدفمند کردن یارانه ها بر بخش آموزش کشور را بی تاثیردانست.

"اسداله عباسی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، در پاسخ به این پرسش که اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها چه تاثیری بربخش آموزش و تحقیقات کشور خواهد گذاشت، گفت: این موضوع شاید خیلی به طور مستقیم به بخش آموزش و تحقیقات ارتباط نداشته باشد، ولی من فکر می کنم که اصل هدفمند سازی یارانه ها  باید از همین بخش آموزش و پرورش و آموزش عالی شروع شود.

نماینده لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه آموزش و پرورش و آموزش عالی  به عنوان یک موتور محرکه می توانند در اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها عمل کند، خاطرنشان ساخت: این بخش می تواند خیلی موثر و سازنده  برای اجرای هر چه بهتر هدفمندکردن یارانه ها باشد.

وی در این راستا به جمعیت 20 میلیونی خانواده آموزش و پرورش و آموزش عالی اشاره کرد و افزود: همه اینها می توانند بعنوان سفیرانی در جامعه تاثیر مثبتی براجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها بگذارند.

عباسی همچنین با اعلام اینکه اجرای هدفمندکردن یارانه ها در بحث سرمایه گذاری در امر آموزش و تحقیقات نیز می تواند موثر باشد، خاطرنشان کرد: ازطریق اجرای این قانون می توان به تجهیز کارگاه ها و آزمایشگاه ها اقدام کرد و کمک کرد تا تکنولوژی های آموزشی در مدارس کشور گسترش یابد.

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این  پرسش که آیا افزایش قیمت های حاصل از هدفمند سازی یارانه ها تاثیری منفی در بخش آموزش خواهد گذاشت یانه؟ گفت: این افزایش قیمت ها به آن صورت تاثیری در حوزه آموزش نخواهد گذاشت ، چراکه براساس اصل سی ام قانون اساسی، آموزش در کشور رایگان و وظیفه حاکمیتی به شمار می رود.

وی در عین حال با اعلام اینکه این افزایش قیمت ها می تواند در هزینه سرانه دانش آموزی تاثیر گذارباشد، خاطرنشان کرد:با افزایش سرانه دانش آموزی و همچنین حمایت مالی از آموزش و پرورش در هزینه های جاری می توان کمک کرد که افزایش قیمت ها تاثیری منفی بربخش آموزش نداشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet