هدر موبایل
1389/02/13 09:05:00
سرویس بین الملل
اسماعیلی به خانه ملت خبر داد:

سفر نجار به آذربایجان

**نایب رئیس کمیته امنیت کمیسیون امور داخلی و شوراها مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر کشور دقایقی قبل با همراهی چهار استاندار مرزی تهران را به مقصد باکو پایتخت آذربایجان ترک کرد.

"ولی اسماعیلی" نماینده گرمی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه مصطفی محمد نجار وزیر کشور و استانداران استان گیلان، اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی صبح امروز، به کشور آذربایجان سفر کردند، گفت: در این سفر 2 روزه اینجانب از طرف مجلس شورای اسلامی در سفر حضور دارم.
وی سفر مذکور را یک سفر اقتصادی دانست و تصریح کرد: تقویت فعالیت های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی در بخش های خصوصی و دولتی از جمله اهداف این سفر است.
به گفته نایب رئیس کمیته امنیت کمیسیون امور داخلی و شوراها مجلس شورای اسلامی هیئت ایرانی در این سفر با رئیس جمهور، وزیر کشور، وزیر اقتصاد، مسئولان گمرک و دیگر مقامات آذربایجان دیدار خواهند کرد و در این دیدارها در خصوص سرمایه گذاری 2 کشور جهت گسترش مبادلات اقتصادی و گسترش روابط میان دو کشور بحث و بررسی خواهند کرد.
اسماعیلی افزود: البته در این سفر درخصوص تسهیلات مبادلات مرزی، فعال تر شدن بازارچه های مرزی و گمرکات و همچنین افزایش روابط سیاسی این دو کشور بحث و بررسی خواهد شد.
اسماعیلی با اشاره به لغو روادید شهروندان آذربایجانی جهت سفر به ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران چندی پیش با این اقدام حسن نیت خود را برای افزایش رفت و آمد شهروندان دو کشور و همچنین گسترش داد و ستد میان مردم آذربایجان و ایران نشان داد و ما در این سفر در همین راستا مذاکراتی را خواهیم داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet