ایام محرم 1398
1389/02/13 09:57:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابراهیمی خبر داد:

اعلام نظر وزارتخانه‌های اطلاعات و خارجه درباره کاهش رابطه با انگلیس به مجلس

**رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی گفت: وزارتخانه‌های اطلاعات و امور خارجه نظر خود را درباره طرح کاهش رابطه با انگلیس به کمیسیون امنیت ملی مجلس ارائه دادند.

حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی نماینده مردم بیرجند و رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به طرح کاهش رابطه با انگلیس، گفت: این طرح هم اکنون در کمیسیون امنیت ملی قرار داشته و ما در حال پیگیری این طرح هستیم.

وی در این باره افزود: در این خصوص با برخی دستگاه‌ها مذاکراتی صورت گرفته و با برخی دستگاه‌های دیگر نیز در آینده مذاکراتی انجام خواهیم داد.

رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: هم‌اکنون وزارتخانه‌های امورخارجه و اطلاعات به همراه برخی دستگاه‌های دیگر نظر خود را در رابطه با طرح مذکور به کمیسیون امنیت ملی ارائه داده‌اند و زمانی که ما به جمع‌بندی کامل در این باره رسیدیم طرح را در صحن مطرح خواهیم کرد.

ابراهیمی با بیان اینکه تا حصول نتیجه نهایی جلسات و پیگیری‌های خود را ادامه خواهیم داد، تاکید کرد: البته ما از برخی دستگاه‌ها توضیحاتی درباره طرح کاهش رابطه با انگلیس خواسته‌ایم که در صورت ارائه این توضیحات، درباره طرح جمع‌بندی خواهیم کرد.

این طرح اولین بار در اواسط دی ماه سال جاری توسط 35 نماینده مجلس مطرح و نمایندگان در تاریخ 23 دی‌ماه سال گذشته در آغاز جلسه علنی یک فوریت طرح التزام قطع رابطه کامل دولت ایران با انگلیس را در دستور کار خود داشتند که در این روز فوریت بررسی این طرح به تصویب نمایندگان رسید، پس از بررسی‌های اجمالی با نظر رئیس مجلس شورای اسلامی این طرح برای بررسی بیشتر به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ارسال شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet