هدر اصلی
1389/02/13 10:23:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فاطمه آلیا:

موضع گیری کلینتون اقرار بر منطق روشن ایران است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات وزیرامورخارجه آمریکا درخصوص سفر رییس جمهوری ایران به نیویورک و سخنرانی در کنفرانس بازنگری NPT،گفت: این نوع ادبیات آمریکایی ها در واقع اقرار بر منطق روشن ایران در موضوع خلع سلاح هسته ای است.

فاطمه آلیا در گفت و گو با ایرنا،تاکید کرد: این موضع گیری ها نشان دهنده تاثیرگذاری پیام ملت ایران و حضور رییس جمهوری اسلامی در کنفرانس بازنگری NPT است.

آلیا با اشاره به اینکه ایران در افکار عمومی جهانی جایگاه ویژه ای دارد،گفت: دولت با توجه به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی حرکت می کند و شجاعت و اعتماد به نفس نماینده جمهوری اسلامی در کنفرانس بازنگری NPT آمریکایی ها را به وحشت انداخته است.

این نماینده مجلس درخصوص حضور ایران در اجلاس بازنگری NPT در عالی ترین سطح،تصریح کرد: این مساله نشان دهنده اراده ملت ایران، رهبر معظم انقلاب و رییس جمهوری محترم برای تحقق ایده خلع سلاح جهانی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی،خاطرنشان کرد:باید در این کنفرانس همچنان که از استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای حمایت می شود، نسبت به وضع قوانینی برای ممانعت از تولید و اشاعه تسلیحات هسته ای نیز اقدام شود.

آلیا با بیان اینکه ملت ایران در این اجلاس پیام جهانی دارد،گفت: رییس جمهور ایران چه در کنفرانس بازنگری NPT و چه در اجلاس دوربان 2 و چه در مجمع عمومی سازمان ملل با روحیه تکلیف گرایی شرکت می کند و به حضور و یا عدم حضور روسای جمهور دیگر کشورها توجهی ندارد.

وی،اظهار داشت: پیام ملت ایران صلح عدالت محور است. ما تلاش می کنیم در چارچوب هر معاهده ای هم از منافع عضویت در آن استفاده کنیم و هم مانع سوء استفاده از قوانین در آن شویم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه با بیان اینکه رژیم صهیونیستی صدها کلاهک هسته ای در اختیار دارد و معاهده عدم اشاعه تسلیحات هسته ای را امضاء نکرده است، گفت: باید در کنفرانس بازنگری NPT در رابطه با کشورهایی که تسلیحات هسته ای دارند و معاهده NPT را امضا نکرده اند، تدابیر لازم اتخاذ شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet