ایام محرم 1398
1389/02/13 10:25:00
سرویس کمیسیون ها
مرندی:

از نظر امام (ره) مسئله کنترل جمعیت مهم بود

**عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که از دیدگاه امام(ره) و مقام معظم رهبری کنترل جمعیت موضوع مهمی بوده است.

در حالی که بسیاری از مسئولان برای محقق شدن هدفی چون افزایش جمعیت در ایران و توصیه آن به خانواده ها مسئله ای چون شرع را مورد بحث قرار می دهند، علیرضا مرندی عضو کمیسیون بهداشت و وزیر سابق بهداشت و درمان در این مورد به خبرنگار خانه ملت گفت: شرع مقدس درباره کنترل جمعیت هیچ ایرادی نگرفته است و نمی توان این مسئله را دستاویزی برای رسیدن به افزایش جمعیت قرارداد، مراجع تقلید هیچ مخالفتی با کنترل جمعیت ندارند.

 مرندی با اشاره به زمان وزارت خود و نظر امام خمینی (ره) در این رابطه گفت: من در مورد کنترل جمعیت به امام خمینی رحمه الله علیه نامه ای نوشتم. در آن زمان مقام معظم رهبری رییس جمهور بودند و آیت الله رفسنجانی رییس مجلس که این نامه به سمع و نظر آنها هم رسید و هیچ کدام نظری مخالف با کنترل جمعیت نداشتند.

وی افزود: حتی به یاد می آورم که امام در پاسخ به نامه نوشتند که مسئله تنظیم خانواده و کنترل جمعیت مهم است و باید این مهم را در رسانه ها و مراکز علمی مطرح کرد و اشاعه داد. در واقع ایشان برای اجرای این قانون چراغ سبز نشان دادند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در ادامه به خانه ملت گفت: درآن زمان اکثریت روحانیت و مراجع با این قانون موافق بودند و این لایحه را دولت به مجلس تقدیم کرد که در مجلس تصویب شد و حتی شورای نگهبان نیز از آن حمایت کرد. به هر حال امام(ره) ولی امر بودند و حرف ایشان مبنای اقدامات در کشور اسلامی بود و هست.

 مرندی در ادامه افزود :من خودم روی این مسئله بسیار حساس بودم بنابر این بارها خدومت مقام معظم رهبری رسیدم و از ایشان هم کسب تکلیف کردم . که ایشان فرمودند این قانون خلاف شرع نیست و من تبعیت محض کردم . من مطمئن هستم که مراجع ما با افزایش جمعیت ،فقر ،بی سوادی ،سوء تغذیه و کشوری عقب مانده مخالف هستند

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet