هدر اصلی
1389/02/13 11:30:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون بهداشت:

پسماندها باید در خود بیمارستان تفکیک شود

**عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: تفکیک پسماندهای بیمارستانی در بیمارستانها به دو دسته زباله های معمولی و بیمارستانی ، بهترین راه حال برای دفع مناسب پسماندهای بیمارستانی محسوب می شود.

شاهرخ رامین نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به هزینه بالای دفع پسماندهای بیمارستانی گفت: بهترین راه حل برای دفع پسماندهای بیمارستانی به گونه ای که به محیط زیست آسیبی وارد نشود آن است که در بیمارستان پسماندها به دو دسته پسماندهای معمولی و بیمارستانی تقسیم شوند.

وی تصریح کرد: پسماندهای معمولی به زباله های شهری اضافه می شوند و به همان طریق که زباله های معمولی دفع می شوند از بین می روند و پسماندهای بیمارستانی نیز با توجه به آنکه حجم آنها در نتیجه تفکیک به یک دهم کاهش یافته اند با روشهای بهداشتی دفع خواهد شد.

رامین با بیان اینکه روش تفکیک در بیمارستانها ، توجیه اقتصادی خوبی دارد، اظهار داشت: زمانیکه در خود بیمارستانها ، پسماندها استریل می شوند و به دو دسته زباله های معمولی و بیمارستانی تبدیل می شوند بار اقتصادی دفع پسماندهای بیمارستانی کاهش چشمگیری پیدا می کند.

نماینده مردم تهرن افزود: روش جداسازی پسماندهای بیمارستانی در برخی از بیمارستانها اجرایی شده است و امیدواریم این طرح به صورت گسترده قابل اجرا شود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet