انتخابات ریاست جمهوری
1389/02/13 11:48:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسینیان:

مصلحت در برگزاری همزمان انتخابات شوراها با ریاست جمهوری است

**رییس کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراها در مجلس گفت:‌ آنچه که در کمیسیون شوراها به تصویب رسیده این است که انتخابات شوراها به تعویق بیفتد و با انتخابات مجلس یا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار شود. البته این کلیات به تصویب رسیده اما در مورد این که انتخابات شوراها با کدام از این انتخابات همزمان شده و تجمیع شود ان‌شاءالله در کمیسیون بحث و نتیجه اعلام خواهد شد.

روح‌الله حسینیان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: به نظر من از لحاظ علمی انتخابات شوراها باید همزمان با انتخابات مجلس برگزار شود، چرا که رییس جمهور یک فرد است و در صورت همزمانی انتخابات شوراها با ریاست جمهوری، اگر خدایی ناکرده حادثه‌ای برای رییس جمهور اتفاق بیفتد قانون تجمیع انتخابات برهم خواهد خورد، به دلیل این که در آن صورت انتخابات باید پنج شش ماه بعد برگزار شود و این پنج ماه ایجاد مشکل می‌کند و قانون تجمیع به هم می‌خورد.

وی افزود: از سوی دیگر هم سنخ بودن شوراها با مجلس شورای اسلامی بیشتر است، ولی با توجه به این‌که مجمع تشخیص مصلحت مصوبه‌ای دارد که انتخابات شوراها همزمان با ریاست جمهوری برگزار شود این دغدغه‌ وجود دارد که اگر طرح کمیسیون شوراها در مجلس به تصویب برسد و به شورای نگهبان برود به دلیل این که شورای نگهبان مصوبات مجمع تشخیص مصلحت را مبنا و ملاک مصلحت محاسبه می‌کند، آن را خلاف مسائل تشخیص دهد و رد کند.

حسینیان در پایان گفت:‌ لذا با این که عقیده ما خلاف این است، اما مصلحت این است که انتخابات شوراها با انتخابات ریاست جمهوری برگزار شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet