هدر موبایل
1389/02/13 11:49:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ثروتی:

دولت گزارش عملکرد برنامه چهارم توسعه را به مجلس اراده نکرده‌است

**عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه نمایندگان برای اطلاع از نقاط قوت و ضعف برنامه چهارم توسعه به گزارش عملکرد دولت در برنامه چهارم نیازمند است، گفت: در پی بی توجهی دولت در ارائه گزارش از برنامه توسعه، رئیس مجلس باید طی تذکری خواستار اجرای قانون شود.

موسی الرضا ثروتی در گفتگو با مهر، با اشاره به عدم ارائه گزارش عملکرد برنامه چهارم توسعه توسط دولت به مجلس ، آن را نقص دولت در اجرای قانون خواند و گفت: گزارش از عملکرد برنامه های توسعه همه ساله و قبل از ارائه لایحه بودجه باید به مجلس ارائه شود تا براساس آن گزارش بودجه دقیق تر و اجرایی تری تنظیم شود.

وی ادامه داد: متاسفانه دولت در دو سال گذشته هیچ گزارشی از عملکرد خود در برنامه چهارم ارائه نکرده است و این مسئله بارها و بارها به دولت تذکر داده شده است.

نماینده بجنورد در پاسخ به این سئوال که راهکار حل این مشکل چیست، گفت: با تاسف باید گفت که دولت بی توجهی می کند توصیه من این است که در مرحله کنونی رئیس مجلس است که باید وارد شده و نسبت به این مسئله تذکر جدی دهد زیرا ما در آستانه بررسی برنامه پنجم نیز هستیم و به گزارش برنامه چهارم نیازمندیم تا از نواقص و نقاط قوت آن مطلع شده و بتوانیم  برنامه پنجم توسعه را به بهترین وجه به تصویب برسانیم.

ثروتی اطلاع از آمار و ارقام صحیح در پیشرفت برنامه را مهم دانست و گفت: در موارد زیادی آمار ارائه شده متفاوت از واقعیت است و بهتر است صحت این ارقام با ارائه گزارش مستند به مجلس اعلام شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: مجلس همچنان بر مطالبه خود درخصوص ارائه سالانه گزارش برنامه مصر است و این مسئله باید از طرف رئیس مجلس پیگیری شود.

به گزارش مهر، براساس ماده 157 فصل پانزدهم برنامه چهارم توسعه ، به منظور حسن اجرای برنامه چهارم، رئیس جمهور موظف بود گزارش نظارت و ارزیابی پیشرفت هر سال برنامه را حداکثر تا پایان آذر ماه سال بعد، به مجلس شورای اسلامی ارائه نماید،  با این حال از سال 85 تاکنون این گزارش ارائه نشده است .

محمود احمدی نژاد رئیس جمهور اول بهمن ماه سال 85 همزمان با ارائه لایحه بودجه سال 86 به مجلس ، گزارشی کوتاه از عملکرد دولت در اجرای برنامه چهارم توسعه در فعالیت یک سال و نیمه خود ارائه کرد .

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet