عید سعید فطر
1389/02/13 11:57:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سیدکاظم موسوی خبر داد:

نظارت کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس بر استخدام معلمان

**سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، گفت: دو تن از اعضای این کمیسیون بر نحوه استخدام معلمان حق التدریسی نظارت خواهند کرد.

"سیدکاظم موسوی" نماینده اردبیل و "محمدرضا شعبانی" نماینده کرمانشاه ، نمایندگانی هستند که از سوی کمیسیون آموزش و تحقیقات برای نظارت بر نحوه استخدام معلمان حق التدریسی انتخاب شده‌اند.

موسوی در گفت‌و‌گو با ایرنا افزود: اعضای انتخاب شده به همراه یک نفر از اعضای کمیسیون اجتماعی به هیات رییسه مجلس معرفی می‌شوند تا اقدامات لازم برای نظارت این نمایندگان بر استخدام معلمان حق التدریسی صورت گیرد.

وی یادآور شد: سال گذشته مجلس شورای اسلامی قانون استخدام معلمان حق التدریس، آموزشیاران نهضت سوادآموزی و مربیان پرورشی را به تصویب رساند که امسال اجرایی می‌شود.

موسوی با اشاره به آغاز ثبت نام از داوطلبان شرکت در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: اعضای انتخاب شده بر حسن اجرای این قانون و برگزاری آزمون نظارت می‌کنند تا حقوق داوطلبان و معلمان حق‌التدریسی تضییع نشود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره رسیدگی به طرح تغییر نظام آموزشی کشور در این کمیسیون نیز،گفت: اجرای این طرح در مواردی موجب افزایش هزینه‌های دولت می شود که به خاطر بار مالی ناشی از آن در مغایرت با اصل 75 قانون اساسی قرار دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet