ایام محرم 1398
1389/02/13 12:15:00
سرویس کمیسیون ها
با حضور وزیر و معاونان وزارت رفاه صورت گرفت

بررسی مشکلات بازنشستگان در نشست کمیسیون اجتماعی

**کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در نشستی با حضور نایب رییس اول مجلس، وزیر رفاه و تامین اجتماعی، رییس دیوان عدالت اداری و نمایندگان کانونهای بازنشستگی سراسر کشور، به بررسی مشکلات بازنشستگان در ارتباط با قانون نظام هماهنگ خدمات کشوری پرداخت.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در این جلسه که صبح امروز دوشنبه در محل کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی برگزار شد، "سلیمان جعفرزاده" رییس کمیسیون اجتماعی اظهار داشت: اگر چه قانون خدمات کشوری از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران است اما متاسفانه در مرحله اجرا با مشکلاتی مواجه شده است.

وی قانون خدمات کشوری را قانونی جوان دانست و بر رفع نقایص و اشکالات آن تاکید کرد.

"صادق محصولی" وزیر رفاه و تامین اجتماعی نیز که در این جلسه حضور داشت، پس از سخنان جعفرزاده گفت: تاکنون قدم های خوبی برای حل مشکلات بازنشستگان برداشته شده است اما رفع بسیاری از مشکلات ، نیازمند راهکارهایی است که مجلس و دولت باید مشترکاً در پیش بگیرند.

وی افزود: بعضی از مشکلات بازنشستگان عزیز که سرمایه های کشور ما هستند به قانون بودجه بر می گردد.  و ما نباید برای حل این مشکلات فرافکنی کنیم.

محصولی اظهار داشت: مجلس اگر می خواهد برای حل مشکل بازنشستگان کمک کند، به جای تصویب سهام در بودجه پول نقد برای این منظور اختصاص دهد چون وقتی در بودجه، سهام در نظر گرفته می شود، معاونت راهبردی هم هیچگونه احساس وظیفه ای خارج از این چهارچوب در قبال ما نمی بیند.

در ادامه این جلسه، بعضی از نمایندگان کانونهای بازنشستگی نقطه نظرات خود را در ارتباط با قانون خدمات کشوری و مشکلات این قشر مطرح کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet