هدر موبایل
1389/02/13 12:29:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
روح‌الله حسینیان با تأکید بر لزوم اصلاح مصوبه مجمع تشخیص مصلحت:

نظر مجلس تجمیع انتخابات شورا‌ها با انتخابات مجلس است

**رئیس کمیسیون شورا‌های مجلس شورای اسلامی،گفت: مجلس شورای اسلامی در مورد قانون تجمیع انتخابات برخلاف نظر مجمع تشخیص مصلحت نظام که رأی بر تجمیع انتخابات شورا‌ها را با ریاست جمهوری داده است، به تجمیع انتخابات شورا‌های شهر و روستا با مجلس شورای اسلامی اصرار دارد.

روح‌الله حسینیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به بررسی کانون تجمیع انتخابات در کمیسیون شورا‌ها، گفت: این طرح توسط شورای عالی استان‌ها به مجلس ارائه شد و در کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس مورد بحث قرار گرفت.

وی با بیان اینکه کلیات این طرح به تصویب رسیده است افزود:در مجمع تشخیص مصلحت رأی به تجمیع انتخابات شوراها با ریاست جمهوری داده شده است که این مصوبه  مخالف نظر کمیسیون شوراها است زیرا ممکن است در زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری که بر پایه فرد است تغییراتی رخ دهد که منجر به تغییر زمان انتخابات شورا‌های شهر و روستا گردد.

رئیس کمیسیون شوراها ادامه داد:اما اگر انتخابات شورا‌ها با انتخابات مجلس تجمیع شود امکان تغییر زمان آن وجود ندارد و این نوع تجمیع مورد نظر کمیسیون شوراهاست.

حسینیان با بیان اینکه احتمال تجمیع انتخابات شورا‌ها با ریاست جمهوری بیشتر است اظهارداشت:اگر مجلس به تجمیع انتخابات شورا‌ها با ریاست جمهوری رأی ندهد این طرح به شورای نگهبان می‌رود و شورای نگهبان نیز نظر مجمع تشخیص مصلت را بنابر مصلحت نظام به رأی مجلس ترجیح می‌دهد اما نمایندگان در کمیسیون شورا‌ها نهایت تلاش خود را برای تصویب تجمیع انتخابات شورا‌ها با مجلس شورای اسلامی خواهند کرد./

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet