هدر اصلی
1389/02/13 13:27:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کرمی راد:

حضور مقتدرانه ایران در کنفرانس NPT، اتمام حجتی برای جهان است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: امروز حضور مقتدرانه ایران در کنفرانس بازنگری پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای (ان پی تی)، یکبار دیگر حجت را بر جهانیان بخصوص کشورهای استکباری که دارای سلاحهای هسته ای هستند، تمام خواهد کرد.

"محمد کرمی راد" در گفت و گو با ایرنا با تاکید براینکه ایران می تواند بهترین و موثرترین گفتمان را در این کنفرانس داشته باشد، افزود: کشورمان بعنوان سردمدار شعار " جهانی عاری از تسلیحات هسته ای " در این اجلاس شرکت دارد.

وی ادامه داد: این جای بسیار خوشحالیست که ایران توانسته در خصوص بزرگترین و خطرناکترین سلاحی که در اختیار دولتهای استکباری بویژه رژیم صهیونیستی قرار دارد، حرفی برای گفتن داشته باشد.

نماینده مردم کرمانشاه حضور ایران در این کنفرانس را کاملا مقتدرانه عنوان کرد و افزود: اجلاس امروز می تواند در زمره پرونده های درخشان سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد و امید است منشاء برکت برای بشریت باشد.

وی در ادامه به حسن نیت کشورمان در رابطه با اساس ان پی تی و پیشگامی در شعار " جهانی خالی از سلاح هسته ای " اشاره و اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران طرحها و پیشنهادات سازنده و مفیدی نیز در این راستا دارد.

کرمی راد افزود: آقای احمدی نژاد در اجلاس خلع سلاح هسته ای تهران که چندی پیش برگزار شد، در عمل نشان داد که رییس جمهوری هوشمند و تیزبین است و نسبت به مسایل جهانی هم حرفهایی برای گفتن دارد و پیشنهاداتش می تواند در برهه کنونی انعکاس گسترده ای میان دولتها و ملتهای جهان داشته باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان با اشاره به بازتاب وسیع اجلاس تهران در میان جهانیان، تصریح کرد: همزمانی این اجلاس با کنفرانسی که آمریکاییها برای ایمنی سازی سلاحهای هسته ای انجام داده بودند، بر تاثیر کنفرانس تهران بر اذهان عمومی دنیا افزود.

کنفرانس بازنگری معاهده ان پی تی از روز دوشنبه آغاز و تا هفتم خرداد ماه ادامه دارد.

قرار است آقای احمدی نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران در مراسم آغاز این کنفرانس سخنرانی کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet