ایام محرم 1398
1389/02/13 14:16:00
سرویس بین الملل
رئیس مجلس کویت:

اظهار نظر عجولانه در مورد ایران نکنید

**رئیس مجلس کویت از دولت کشورش خواست در مورد کشف شبکه جاسوسی که ادعا شده است وابسته با ایران است تصمیم عجولانه نگیرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از روزنامه القبس چاپ کویت، جاسم الخرافی رئیس پارلمان کویت خواستار عدم اظهار نظر عجولانه نمایندگان و مسئولین این کشور قبل از صدور بیانیه رسمی از سوی دولت کویت نسبت به ادعای کشف شبکه جاسوسی وابسته به سپاه پاسداران اسلامی ایران شد.

وی همچنین از دولت کویت خواست تا به سرعت  بیانیه رسمی صادر کند و ابراز امیدواری کرد اطلاعات اعلام شده مبنی بر وجود شبکه جاسوسی ایران در کویت، نادرست باشد.

الخرافی در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به رد ادعاهای مطرح شده در مورد وجود شبکه جاسوسی از سوی وزارت خارجه ایران، ابراز  امیدواری کرد این خبرها صحت نداشته باشند.

وی افزود: ما خواهان ادامه روابط خوب با ایران هستیم و امیدوارم نه ایران و نه هیچ کدام از کشورهای دیگر نقشی در این چنین مسائلی نداشته باشند.
وی با اشاره به وجود روابط دوستانه میان ایران و کویت گفت: چیزی که ما خواهان آن هستیم عدم وجود مسائلی است که بخواهد این رابطه خوب را تحت تاثیر قرار دهد.
رئیس مجلس کویت تاکید کرد: اظهار نظر در مورد وجود این شبکه بسیار زود هنگام است و آن چیزی که می خواهم این است که دولت بیانیه‌ای نسبت به این موضوع صادر کند و در آن نتایج تحقیقات خود را اعلام کند البته امکان اظهارنظر بعد از روشن شدن کامل مساله ، وجود خواهد داشت.

وی در مورد خبر ی مبنی درخواست برخی از نمایندگان برای برگزاری جلسه‌ای ویژه برای بحث و بررسی در این مورد بیان داشت: تا کنون هیچ درخواستی از سوی نمایندگان در این مورد به دست من نرسیده است.
گفتنی است، در پی ادعای وابستگی شبکه جاسوسی کشف شده در کویت به ایران توسط برخی از روزنامه های این کشور وزارت امور خارجه و سپاه پاسداران ایران این ادعا را رد کردند اما در عین حال برخی از نمایندگان پارلمان کویت روز گذشته تحت تاثیر تبلیغات منفی علیه ایران خواهان استرداد سفرای دو کشور شده بودند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet