هدر موبایل
1389/02/13 15:16:00
سرویس فرهنگی
نایب رییس کمیسیون اجتماعی:

با ایجاد وزارت ورزش مسئولان تربیت بدنی به مجلس پاسخگو می‌شوند

**نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ایجاد وزارت جدید ورزش موجب پاسخگویی بیشتر مسئولان تربیت بدنی به مجلس خواهد شد.

"هادی مقدسی" در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت: با توجه به این که پاسخگویی معاونت‌ها زیرمجموعه ریاست جمهوری همواره توأم با فرایند طولانی نظارتی است و در بسیاری مواقع هم نظارت‌های دقیقی صورت نمی‌گیرد، نمایندگان به عنوان راهکار طرحی را با قید یک فوریت به مجلس ارائه کردند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: در طرح ارائه شده که یک فوریت آن در اواخر سال 1388 به تصویب رسید، سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سازمان تربیت بدنی، سازمان ملی جوانان و بنیاد شهید و امور ایثارگران باید در قالب وزارتخانه جدیدی به فعالیت بپردازند.

وی خاطرنشان کرد: در جلسه کمیسیون اجتماعی مجلس نمایندگان به ادغام سازمان ملی جوانان و سازمان تربیت بدنی رای دادند تا در قالب وزارتخانه‌ای جدید در کشور به فعالیت بپردازد.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در خصوص شبهاتی مبنی بر مغایرت ایجاد وزارتخانه با برنامه‌های توسعه‌ای کشور گفت: نظرها در کمیسیون اجتماعی متفاوت بود.

وی ادامه داد: به نظر می رسد در صورتی که 2 معاونت به وزارتخانه تبدیل شوند، هیچ تشکیلاتی اضافه نمی‌شود و اگر احساس شود این موضوع مغایرتی با برنامه چهارم یا پنجم توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی دارد، مجلس با حضور دو سوم اعضا به آن رأی می‌دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet