ایام محرم 1398
1389/02/13 15:41:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
الیاس نادران:

نقص در بازار سیاسی کشور مانع حضور و فعالیت جدی نمایندگان در مجلس می‌شود

**نماینده مردم تهران با بیان اینکه جریمه‌هایی که در آئین‌نامه مجلس در زمینه غیبت و عدم حضور فعال نمایندگان پیش‌بینی شده است، جنبه بازدارندگی ندارد، گفت که با وجود این مساله امیدی به اصلاح برخی بی‌نظمی‌ها در مجلس نیست.

الیاس نادران نماینده مردم تهران در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به انتشار گزارش‌هایی از برخی بی‌نظمی‌های نمایندگان در مجلس گفت که اگر فردی برای یک وظیفه انتخاب شده تکلیف بر اوست که اول به وظیفه‌اش درست رسیدگی کند و سپس به دیگر ماموریت‌های خود بپردازد.

وی تصریح کرد: وقتی نماینده با انتخاب خود پذیرفت که باید در خانه ملت از حقوق موکلانش دفاع کند اولین وظیفه‌اش قانون گذاری و سپس نظارت بر اجرای قانون است و می‌بایست در مجلس و تصمیمات مهم آن حضوری پررنگ و پر حجم داشته باشد.

نادران سپس به آسیب شناسی برخی بی‌نظمی‌های نمایندگان در مجلس اشاره‌ای کرد و افزود: به دلیل نقص در بازار سیاسی کشور برخی نمایندگان مجلس احساس وظیفه می‌کنند که برای پیگری کارهای حوزه انتخابیه خود در دستگاه‌های اجرایی حضور یابند و پیگیر مشکلات آن منطقه باشند که این امر مانع حضور و فعالیت جدی آنان در مجلس می‌شود.

این نماینده مجلس بی‌نظمی‌های برخی نمایندگان و عدم حضور آنان در رای گیری طرح‌ها و لوایح سرنوشت ساز کشور را اقدامی ناپسند اعلام کرد که باید این رویه اصلاح شود.

وی همچنین ادامه داد: تجدید نظر در حوزه اختیارات شوراهای استان‌ها و شهرستان‌ها و مکانیزم جدید بر نحوه نظارت آنان موجب می‌شود تا متناسب با این امر، سطح انتخاب نمایندگان در مجلس نیز تغییر پیدا کند که امید است با این اصلاحات نمایندگان بتوانند کار آمدتر در حوزه قانونگذاری و نظارت عمل کنند.

نادران در ادامه افزود: تعهدات فردی نمایندگان و تذکرات جدی هیئت رئیسه به نمایندگان خاطی موجب بهتر شدن وضعیت بی‌نظمی‌های اخیر در مجلس می‌شود و به روند اصلاح این مسئله کمک خواهد کرد.

نماینده مردم تهران در خانه ملت در پایان با اشاره به جریمه هایی که برای بی‌نظمی نمایندگان وجود دارد، گفت: جریمه‌هایی که در آئین‌نامه مجلس در زمینه غیبت و عدم حضور فعال نمایندگان پیش‌بینی شده است جنبه بازدارندگی ندارد که با این مسئله نمی‌شود امیدی به اصلاح بی‌نظمی در مجلس داشت.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet