خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/02/13 16:36:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جعفر قادری:

تنها 6 درصد کل اعتبارمصوب طرح آمایش صنعتی فارس، محقق شده‌است

**نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: از یک هزار و پانصد میلیاردتومان اعتبار طرح آمایش صنعتی،‌ تنها ۹۰ میلیارد تومان (۶درصد) واصل شده است.

به گزارش ایسنا، جعفر قادری در بازدید از مجتمع تولیدی رامک افزود: براساس مصوبه وزارت صنایع و معادن درسال 88 مقرر شد یک هزار و پانصد میلیارد تومان بابت طرح آمایش سرزمین به استان فارس تخصیص داده شود.

وی گفت: تا پایان سال گذشته فقط 90 میلیارد تومان از کل این مبلغ به مرحله عقد قرارداد رسیده و جذب شده و به متقاضیان پرداخت شده است.

قادری با اشاره به پیگیری‌های شفاهی، حضوری و کتبی خود برای تحقق کل این مبلغ در سال گذشته،‌ قول مساعد وزیر صنایع و معادن برای تعلق اعتبارات بیشتر منوط به جذب اعتبار تخصیص داده شده را یادآور شد.

وی با اظهار تأسف از عملکرد برخی مدیران در فارس گفت: معلوم نیست چرا عده‌ای برای توسعه و پیشرفت صنعتی استان سهل‌انگاری و با ایجاد موانع و پیچ و خم‌های اداری، متقاضیان را ناراضی و دلسرد می‌کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس همین عملکرد‌ها را عاملی در محقق نشدن کل اعتبار پیش‌بینی شده طرح آمایش صنعتی در فارس دانست و گفت: مابقی آن یا به خزانه برمی‌گردد یا در سایر استان‌ها توزیع می‌شود.

نماینده مردم شیراز درمجلس افزود: مدیران باید از ظرفیت و توان نمایندگان مجلس جهت پیگیری مسایل و مشکلات خود بیشتر استفاده کنند تا از طریق مجمع نمایندگان فشار بیشتری به وزرا و سازمان‌های دولتی وارد و نتایج بهتری حاصل شود.

نایب رییس مجمع نمایندگان فارس نیز گفت: مردم نیز باید مسوولان و نمایندگان مجلس و اعضای شوراهای اسلامی را تحت فشار قرار دهند تا حق و حقوق قانونی مردم را ایفا کنند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet