خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/02/13 16:39:00
سرویس صحن
شعبانی در گفتگو با خانه ملت:

خلیلیان باید درخصوص واسطه گری فرآورده های لبنیاتی پاسخگو باشد

**نماینده سنندج با اشاره به سود کلان واسطه ها و دلالان در زمینه فراورده های لبنیاتی و پروتئینی گفت: وزیر جهاد کشاورزی باید در این زمینه پاسخگو باشد.

امین شعبانی نماینده سنندج در مجلس در گفت و با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: قیمت فرآورده های لبنیاتی از جمله شیر و مواد پروتئینی با پایین ترین قیمت از روستاییان خریداری می شود و با بالاترین قیمت به دست مصرف کنندگان می رسد و در واقع در این وسط دلالان و واسطه ها سودهای کلانی می برند.

وی افزود: مطابق ماده 18 قانون برنامه چهارم توسعه، دولت مکلف است تا به منظور توسعه بخش کشاورزی و منابع طبیعی با محوریت خودکفایی در تولید محصولات اساسی کشاورزی، تامین امنیت غذایی اقدام کند.

عضو فراکسیون کرد مجلس اضافه کرد: همچنین دولت موظف است برای اشتغالزایی حداقل به میزان دو برابر وضع موجود و افزایش سهم 50 درصدی و کاهش ضایعات نسبت به حمایت از گسترش صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی اقدام کند.

شعبانی گفت: متاسفانه وزارت جهاد کشاورزی به وظیفه خود در این زمینه عمل نکرده و در همین راستا سوالی از این وزیر مطرح شد که پاسخ های قانع کننده در کمیسیون کشاورزی مجلس ارائه نکرد به همین دلیل سوال برای مطرح شدن در دستور کار صحن مجلس قرار گرفت که روز چهارشنبه این هفته در صحن مجلس حاضر می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet