شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/02/13 17:20:00
سرویس سیاسی
عباسپور تاکید کرد:

هیچ استدلالی در عدم اجرای قانون پذیرفتنی نیست

**نماینده مردم تهران قانون هدفمند کردن یارانه‌ها را مهمترین مصوبه مجلس در سال ۸۸ خواند و گفت: رفع مشکلات احتمالی در مصوبه مجلس تنها از راه‌های قانونی ممکن است.

 علی عباسپور رئیس‌کمیسیون آموزش و تحقیقات درگفتگو با خبرنگار خانه‌ملت در ارزیابی از عملکرد مجلس هشتم شورای اسلامی گفت: در مجلس هشتم قوانین خوبی در زمینه‌های مختلف به تصویب رسید؛ اما انتظار جامعه هم بیشتر است و هم در سال جاری که به سال همت مضاعف و کار مضاعف نامگذاری شده این تلاش اضافه‌تر شود.

وی قانون هدفمندکردن یارانه‌ها را مهمترین قانون مصوب مجلس هشتم خواند و افزود: این قانون نقطه عطفی در وضعیت اقتصادی و اجتماعی کشور می شود و امیدواریم این قانون با اقتدار و به خوبی اجرا شود تا موجب پویایی اقتصاد شده و عدالت اجتماعی را برقرار کند.

عباسپور درخصوص بعد نظارتی نیز اظهار داشت: نمایندگان در این بعد نیز خوب عمل کردند و کمیسیون های تخصص نسبت به زیرمجموعه‌های خود آگاهی دارند و مسائل و مشکلات را در صحن مجلس مطرح می کنند.

وی با بیان اینکه نمایندگان از بطن مردم برخواسته‌اند، ادامه داد: نمایندگان مشکلات کشور را حتی از دورترین نقاط در مجلس پیگیری می‌کنند و این نشان‌دهنده اقتدار مجلس است.

نماینده تهران به دولت توصیه کرد: دولت باید پایبندی خود را به اجرای قانون نشان دهد. اجرای قانون در نظام یک اصل است که باید هیچ خدشه‌ای به آن وارد نشود.

وی گفت: ممکن است دولت در بعضی موارد هم درست بگوید و قانون در برخی موارد در اجرا دچار نقص‌هایی شود؛ اما دولت نمی‌تواند با این استدلال قانون را اجرا نکند. دولت می تواند اصلاحیه تهیه کند و به مجلس تقدیم کند و مجلس آن تغییرات و اصلاحات لازم را انجام دهد و راه را هموار کند. بویژه آنکه ما معتقد به حمایت از دولت و قوه مجریه هستیم تا دولت بتواند کار خود را خوب پیش ببرد.

عباسپور اظهار داشت: به عقیده من عملکرد مجلس هشتم در طی این دو سال قابل قبول بود اما نظام ما نظامی است که باید گام‌های موثر و به سمت سند چشم‌انداز 20 ساله بردارد و چون کار سنگین است جا برای تلاش زیادتر است و امیدواریم قوه مقننه یکی از قوایی باشد که بطور عملی فرمایش مقام معظم رهبری را در سال 89 پاسخ دهد.

وی در ارزیابی عملکرد هیات‌رئیسه ضمن تقدیر و تشکر از آنها گفت: مجلس مانند وزارتخانه نیست که در رأس آن یک وزیر باشد و یا قوه مجریه نیست که در رأس آن رئیس‌جمهور باشد و افرادی را بخواهد و حکم برای آنها صادر کند و نهایتا حکم آنها در صورت انتقادی لغو کند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات خاطرنشان کرد: در مجلس همه نماینده هستند و اداره چنین مجموعه‌ای که همه با رأی مردم به مجلس آمدند یک هنر می‌خواهد که رئیس مجلس و هیات رئیسه مجلس توانستند ضمن همدلی بین نمایندگان و جناح‌های مختلف انضباط را برقرار کنند تا کارها بر طبق آیین‌نامه و ضابطه انجام شوند و این نشان‌دهنده اقتدار هیات‌رئیسه و شخص رئیس مجلس است که به سهم خود از ایشان تشکر می‌کنم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet