ایام محرم 1398
1389/02/14 08:12:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فرهمند:

هدفمندی یارانه‌‎‌ها بر روی بخش کشاورزی تاثیر منفی می‌گذارد

**نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی تاثیر هدفمند کردن یارانه ها بر روی بخش کشاورزی را منفی ارزیابی کرد.

به گزارش مهر ، کاظم فرهمند در پاسخ به سئوالی در خصوص تاثیر هدفمند کردن یارانه ها بر روی بخش کشاورزی، گفت: به دلیل اینکه هدفمندی یارانه ها بر روی بخش کشاورزی تاثیرمنفی می گذارد ما از قبل به این موضوع معترض بودیم.

نماینده مهریز، بافق ، ابرکوه و خاتم با بیان اینکه باید سعی شود با توسعه گازرسانی هزینه های تولید بخش کشاورزی کاهش یابد، خاطرنشان کرد: اگر برنامه ریزی دقیقی برای بازتوزیع یارانه ها در این بخش صورت نگیرد، بخش کشاورزی با مشکل جدی روبرو خواهد شد.

فرهمند با اشاره به قدیمی بودن سیستم های کشاورزی در کشور گفت: برای کاهش هزینه های تولید در بخش کشاورزی باید قدم هایی برای اصلاح این سیستم برداشته شود تا هدفمندی یارانه ها بتواند تاثیر مثبتی در این بخش داشته باشد.

وی با بیان اینکه دولت باید در هزینه آن 30 درصدی که برای کمک به بخش های تولیدی در نظر گرفته شده با برنامه عمل کند، افزود: چون این میزان در حدی نیست که جوابگوی بخش تولیدی در کشور باشد ، بنابراین باید با برنامه ریزی دقیق طوری عمل نماید که مشکلی برای بخش کشاورزی بوجود نیاید.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet