هدر موبایل
1389/02/14 08:16:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
علاء‌الدین بروجردی:

همکار‌ های پارلمانی ایران و اروپا تسهیل‌کننده روابط دولت‌ها است

**رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همکاری پارلمانی بین کشورها را تسهیل کننده روابط بین دولت ها خواند.

به گزارش مهر، علاءالدین بروجردی در دیدار اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با سفرای کشورهای اروپایی که عصر دیروز برگزار شد، اظهار داشت: دکترین امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه استفاده از سلاح هسته ای نیست و ما بر روی دو مسئله استفاده صلح آمیز از تکنولوژی هسته ای و خلع سلاح تاکید داریم.

وی در این جلسه بر محورهای همکاری بین ایران و اروپا و مقولاتی همچون مبارزه با تروریسم ، مبارزه با مواد مخدر، مقوله حقوق اقلیت ها، احترام به ادیان الهی و همکاری های پارلمانی تاکید کرد.

بروجردی با اشاره به مبارزه صادقانه و جدی جمهوری اسلامی ایران با تروریسم بر اراده مشترک کشورها برای مبارزه با مواد مخدر نیز تاکید کرد و گفت: متاسفانه علیرغم حضور قدرتهای فرامنطقه ای در افغانستان به بهانه مبارزه با تروریسم میزان تولید مواد مخدر در افغانستان افزایش چشمگیری یافته است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی  ضمن تشریح توجه ایران  به حقوق اقلیت ها از نوع رفتار غرب در قبال اقلیت ها انتقاد کرد.

همچنین کاظم جلالی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس جلسه با سفرای کشورهای اروپایی را مثبت ارزیابی کرد و  گفت: استقبال کشورهای اروپایی از این جلسه بسیار خوب بود و عمدتا در سطح سفرا در این جلسه حاضر شده بودند البته چند کشور هم به دلیل عدم حضور سفرا در تهران و یا به دلیل فقدان سفیر در سطح کاردار در این جلسه حضور یافتند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet