هدر موبایل
1389/02/14 09:45:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فروزش:

برخی مدیران دولتی با بخش خصوصی تبانی می‌کنند

**نماینده‌ی مردم زاهدان در خانه‌ی ملت گفت: در حال حاضر اکثر واگذاری‌ها به شرکت‌های دولتی در ظاهر خصوصی انجام می‌شود که این واگذاری‌ها راه به جایی نمی‌برد.

پیمان فروزش، در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: برخی از مدیران بخش دولتی یا بخش خصوصی از طریق مذاکره تبانی می‌کنند و بخش‌های دولتی در ظاهر خصوصی نفوذ و فشار بیشتری در سیستم دولتی دارند و دستگاه‌های دیگر هم در مقابل آنها سکوت می‌کنند.

وی افزود: گاهی بعد از واگذاری، مشکلاتی به وجود می‌آید. مثلا فولاد خوزستان که حساب سازمان خصوصی‌سازی را مسدود کرد و با فشارهایی که وارد کرد مجالی برای بخش خصوصی باقی نگذاشت.

فروزش در ادامه با تاکید بر لزوم شفافیت در قانون، گفت: واگذاری‌ها با سرعت، بدون حسابرسی لازم و بازاریابی به درستی انجام نمی‌شود. شرکت‌ها باید قانونمند و با مشخص کردن حق و حقوق دولت واگذار شوند.

وی ادامه داد: یکی از ضعف‌های اصلی که باید در قانون اصلاح شود مبحث «اهلیت» در واگذاری‌ها است. هر صنعت باید به اهل آن واگذار شود نه به کسانی که از رانت‌های دولتی و خصوصی استفاده می‌کنند.

وی در خصوص اصلاح قانون، گفت: دولت باید برای اصلاح قانون مربوط به واگذاری‌ها لایحه‌ای به مجلس ارائه دهد. صحبت‌هایی در این زمینه شده است؛ اما دولت هنوز لایحه‌ای به مجلس ارائه نکرده است.

فروزش راه‌حل را در «اصلاح قانون»، «اجرای درست قانون» و «نظارت بیشتر» دانست و بیان کرد: برخی از واگذاری‌ها به درستی انجام نشد و شرکت‌ها با قیمتی ارزان‌تر از قیمت محاسبه شده آنها واگذار شدند.

وی افزود: بسیاری از مدیران دولتی در واگذاری سرپیچی می‌کنند که باید با این افراد برخورد شود در حالی‌که در مورد این افراد تساهل و تسامح بسیار زیادی وجود دارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، در پایان با بیان اینکه مجلس باید به اصلاح سریع قانون کمک کند، گفت: ایجاد همت و اعتقاد در تمام ارکان بخش دولتی، متکی نبودن به منافع دولتی و اجرای درست قانون از راهکارهای جلوگیری از رانت‌خواری است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet