خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/02/14 09:46:00
سرویس فرهنگی

خرید 2000جلد از جدیدترین کتابها‌ی منتشره توسط کتابخانه مجلس

**بیش از ۲۰۰۰ جلد کتاب در حوزه تاریخ، علوم سیاسی، حقوق، اسلام شناسی، علوم قرآنی، جغرافیاو ادبیات در یکماه اخیر به مجموعه کتابخانه مجلس شورای اسلامی افزوده شد.

در این یکماه سعی شده است جهت سهولت در کار خرید کتاب از نمایشگاه بین المللی، جدیدترین کتابها از ناشرین قم و تهران خریداری شود و در نمایشگاه بین المللی با توجه به ازدحام جمعیت  فقط از ناشرین شهرستانی کتاب تهیه گردد.

در یک ماه گذشته به غیر از خرید ، 500 جلد کتاب از ناشرین مختلف به طور مستقیم از انبار وزارت ارشاد انتخاب و به مجموعه کتابخانه اضافه گردید و در ضمن منشورات جدید صدا و سیمای قم با کتابهای انتشارات کتابخانه مجلس مبادله گردید.

با توجه به نزدیک شدن زمان نمایشگاه بین المللی جهت سهولت در جمع آوری کلیه منابع به صورت تخصصی تیم هایی مجزا جهت خرید کتاب، برای هر یک از کتابخانه‌های مجلس، اعم از شماره یک، دو(کتابخانه ایران شناسی) ،کتابخانه ویژه نمایندگان وکتابخانه تخصصی انقلاب اسلامی تشکیل شده است . گروه اول وظیفه جمع آوری کلیه منابع در حوضه علوم انسانی جهت کتابخانه شماره یک می باشند، گروه دوم مسئول خریدکتابهای تخصصی اسلام شناسی و ایران شناسی جهت کتابخانه شماره دو و گروه سوم کتابهای تخصصی در حوضه انقلاب اسلامی بخصوص تاریخ انقلاب اسلامی و زندگینامه شهداءرا جمع آوری خواهند کرد، و گروه چهارم منابع مرجع و کتب علوم سیاسی و حقوق را جهت کتابخانه ویژه نمایندگان خریداری می نمایند.

در ضمن کمیته انتخاب کتب لاتین وظیفه جمع آوری کتابهای لاتین برای کتابخانه شماره یک و دو مجلس شورای اسلامی را به عهده دارد. با برنامه ریزی‌های انجام شده پیش بینی می شود حداقل 10000 جلد کتاب در نمایشگاه بین المللی به مجموعه کتابهای کتابخانه مجلس اضافه گردد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet