حلول ماه ربیع الاول
1389/02/14 09:48:00
سرویس صحن
با تصویب امروز مجلس

صداوسیما برای کشاورزان برنامه‌های آموزشی تهیه کند

**به منظور ارتقای منزلت اجتماعی فعالان بخش کشاورزی و منابع طبیعی و عشایری صداوسیما موظف شده برای کشاورزان برنامه های آموزشی و توسعه ای تهیه کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه در ادامه بررسی جزییات طرح افزایش بهره وری بخش کشاورزی با رای خود مصوب کردند به منظور ارتقای منزلت اجتماعی دانش و توانمندی فعالان بخش کشاورزی و منابع طبیعی و عشایری و پوشش مناسب برنامه های ترویجی و گسترش بیشتر برنامه های توسعه این بخش و انتقال تجارب و یافته های تحقیقاتی در این بخش، صداوسیما علاوه بر برنامه های رادیو و تلویزیونی و همچنین شبکه های استانی متناسب با موضوعات خاص استانی و کشوری با ایجاد گروه «دانش ترویج و توسعه بخش کشاورزی» نسبت به تهیه و پخش برنامه های ویژه کشاورزی اقدام کند. به موجب تبصره ای از این ماده، سازمان هواشناسی کشور موظف شد آخرین اطلاعات پردازش شده، یافته ها، پیش بینی ها و تجلیل های هواشناسی مورد نیاز بخش کشاورزی را به صورت روزانه، هفتگی، ماهیانه و دوره ای در اختیار شبکه های رادیو و تلویزیون سراسری و مراکز استانی قرار دهد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تبصره دیگری سازمان صداوسیما موظف کردند، برنامه دانش و ترویج و توسعه بخش کشاورزی و منابع طبیعی را به صورت روزانه و ثابت در زمانی ارائه نماید که بیشترین بیننده و شنونده را داشته باشد و در هر شبکه حداقل یک ساعت در شبانه روز و حداقل چهار روز در هفته برنامه اجرا نماید.

در تبرصه دیگری درخصوص منابع مالی ایجاد شبکه کشاورزی تصریح شد: منابع مالی مورد نیاز ناشی از این قانون هر ساله به شرح زیر و براساس عقد موافقتنامه با سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در اعتبار و ردیف بودجه ای سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران و وزارت جهادکشاورزی تامین و منظور می گردد.

بر این اساس مقرر شد درآمدهای ایجاد شبکه از پنج درصد از محل درآمدهای حاصل از افزایش تعرفه کلیه کالاهای وارداتی بخش کشاورزی به کشور و یک درصد از 4 درصد سهم آموزش بخش تعاونی دریافتی توسط وزارت تعاون و مبالغ دریافتی از محل تبلیغات صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در حین اجرای این برنامه ها تامین شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet