انتخابات ریاست جمهوری
1389/02/14 10:42:00
سرویس کمیسیون ها
مرندی:

لایحه برنامه پنجم با سیاستهای ابلاغی مطابقت ندارد

**عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: حوزه بهداشت و سلامت در لایحه پیشنهادی دولت برای برنامه پنجم توسعه، با سیاست‌های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری انطباق ندارد.

"علیرضا مرندی" در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: سیاست های کلی نظام در حوزه سلامت و درمان در برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی از وضعیت خوب و پایه و اساس مثبتی برخوردار بود.

وی خاطر نشان کرد: هر چه قدر سیاست های کلی برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی خوشحال کننده بود، لایحه پیشنهادی برنامه پنجم توسعه بسیار نگران کننده و تعجب برانگیز است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مشخص نیست به چه دلیل دولت این اندازه نسبت به سیاست های کلی در حوزه سلامت و بهداشت دچار انحراف شده است.

وی مهمترین دلایل نگرانی از لایحه برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را نداشتن آمار و ارقام مشخص و دقیق عنوان کرد.

وزیر سابق بهداشت و درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: هنگامی که برنامه ای فاقد آمار و ارقام مشخص باشد، مجری به راحتی می‌تواند از برنامه فرار کند و آن را اجرایی ننماید.

مرندی خاطر نشان کرد: دولت و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید بازنگری دقیقی در لایحه پیشنهادی خود برای برنامه پنجم توسعه به ویژه در حوزه بهداشت، درمان و سلامت انجام دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet