ایام محرم 1398
1389/02/14 10:49:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فولادگر خبر داد:

طرح ارتقاء کیفی صنعت خودرو در کمیسیون مشترک مجلس تصویب شد

**عضو کمیسیون مشترک بررسی طرح ارتقاء کیفی صنعت خودرو و حمایت از تولید داخلی از تصویب این طرح فوریتی در جلسه روز گذشته این کمیسیون خبر داد.

حمیدرضا فولادگر در گفتگو با مهر، با اعلام این خبر اظهار داشت: با تصویب این طرح یک فوریتی تکالیفی بر عهده دولت گذاشته شد.

وی افزود: رعایت استانداردهای 51 گانه خودرو و الزام به اجرای قانون حمایت از مصرف کننده خودرو که 3 سال است اجرایی نشده از تکالیفی است که با تصویب نهایی این طرح بر عهده دولت گذاشته خواهد شد.

فولادگر تصریح کرد: در این طرح یک فوریتی بند مربوط به کاهش تعرفه واردات خودرو در بودجه 89 حذف شد و با حذف این بند این اختیار به دولت داده شد که با حمایت از تولید و همچنین ایجاد زمینه رقابتی بازار را تنظیم کند.

وی گفت: در این طرح تعریف واحدی از خودرو ارائه شد که از این پس تعریف خودرو منحصر به اتومبیل سواری نیست بلکه خودروهایی چون واگن و لوکومتیو و همچنین ماشین های راه سازی نیز شامل این تعریف خواهند شد و قانون مصوب نیز در مورد این خودروها نیز شامل می شود.

به گزارش مهر، پس از تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم توجه به صنعت خودرو سازی داخلی نمایندگان مجلس تصمیم گرفتند بند مربوط به کاهش تعرفه واردات خودرو در بودجه 89 را به نوعی لغو کنند.

بر این اساس طرح فوریتی ارتقاء کیفی صنعت خودرو به مجلس ارائه شد و کمیسیون مشترکی شامل 13 عضو از کمیسیون صنایع و معادن مجلس، 5 عضو از کمیسیون برنامه و بودجه و 5 عضو از کمیسیون اقتصادی برای بررسی این طرح تشکیل شد.

در این کمیسیون مشترک نام طرح به ارتقاء کیفی صنعت خودرو و حمایت از تولید داخلی نیز تغییر کرد.

فولادگر پیش بینی کرد مصوبه کمیسیون مشترک در جلسه علنی فردا یا هفته آینده مجلس در صحن علنی مورد بررسی قرار گیرد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet