هدر موبایل
1389/02/14 10:50:00
سرویس صحن

تصویب دو فوریت طرح اصلاح قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین

**مجلس شورای اسلامی با دو فوریت طرح الحاق دو ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش، موافقت کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس در ادامه جلسه علنی روز سه شنبه به بررسی دو فوریت طرح الحاق دو ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب 1388 پرداختند و دو فوریت طرح مزبور را با 178 رأی موافق و 14 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع به تصویب رساندند.

در مقدمه توجیهی این طرح آمده است: نظر به این که وزارت آموزش و پرورش درصدد جذب نیروی انسانی و معلمان جدید می باشد و در تصمیمات جاری آن به اولویت حق التدریسان در مقاطع مختلف توجه نشده است، بدینوسیله طرح زیر با قید دو فوریت برای اصلاح سیاست جاری تقدیم می شود.

در صورت تصویب نهایی این طرح دو ماده به شرح زیر به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمی حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب 15/7/1388 الحاق می شود.

بر اساس ماده اول الحاقی در صورت وجود مجوز جذب و استخدام، وزارت آموزش و پرورش مکلف است کلیه معلمان حق التدریسی را در تمام مقاطع در اولویت قرار دهد. استخدام جدید هنگامی مجاز خواهد بود که استخدام حق التدریسان با رعایت مفاد قانون موضوع این الحاقیه انجام شده و پایان یافته باشد.

در ماده دوم الحاقی نیز آمده است: وزارت آموزش و پرورش موظف است براساس بند (2) قانون الحاق یک تبصره به ماده واحده قانون اصلاح قانون انتقال مراقبین بهداشت مدارس به واحدهای آموزشی تابعه وزارت آموزش و پرورش مصوب 1373 جهت بهبود شاخصهای سلامت در آموزش و پرورش، نسبت به استخدام پنج هزار نفر از مراقبان بهداشت اقدام نماید.

مراقبان بهداشت دارای مدرک فوق دیپلم می توانند به استخدام پیمانی آموزش و پرورش درآیند و تبصره های (1) و (2) ماده (3) قانون موضوع این الحاقیه درباره آنها اعمال می گردد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet