خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/02/14 13:19:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کرمی‌راد:

آنهایی که مدعی و پرچمدار خلع سلاح در دنیا هستند ناکام شدند

**عضو هیات رییسه‌ کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، سخنرانی رییس‌جمهور در اجلاس بازنگری ان‌پی‌تی در نیویورک را نشان‌دهنده‌ی ایستادگی جمهوری اسلامی ایران در برابر زورگویان و به عنوان نقطه‌ای برجسته در تاریخ ایران ارزیابی کرد.

 محمد کرمی‌راد نماینده‌ی مردم کرمانشاه در خانه ملت در گفت‌وگو با ایسنا، دیپلماسی احمدی‌نژاد را یک دیپلماسی خاص و ویژه توصیف کرد که فارغ از برخی الگوها و معادلاتی است که به صورت فرمولی ازغرب به دانشگاه‌ها دیکته می‌شود.

وی با بیان این‌که این دیپلماسی احمدی‌نژاد، مختص نظام انقلابی ماست، ‌اضافه کرد: حضور آقای احمدی‌نژاد و تاثیر صحبت‌هایش در افکار عمومی ملت‌ها و دولت‌ها و تاثیری که می‌تواند برمذاکرات 1+5 و روند رو به جلوی بحث فعالیت‌های هسته‌یی صلح‌آمیز ایران بگذارد، مثبت است.

وی تصریح کرد: حرف‌های حقی که از زبان رییس‌جمهور در این اجلاس بیرون آمد، مانند توفان در صدر رسانه‌های دنیا قرار گرفت.

به گفته‌ی این نماینده‌ی مجلس، با اظهارات رییس‌جمهور که بار دیگر از تریبون سازمان ملل عنوان شد، اهداف جمهوری اسلامی ایران در مورد صلح جهانی به منصه ظهور درآمد و در کنار آن با سناریوهای آمریکایی‌ها و 1+5 در مورد سلاح‌های هسته‌یی مقابله شد.

وی ادامه داد: آنهایی که مدعی و پرچمدار خلع سلاح در دنیا هستند ناکام شدند و جمهوری اسلامی ایران نشان داد که می‌تواند نقش مهم و اساسی خود را به جهان عرضه کند.

کرمی‌راد هم‌چنین بحث تهدیدات اتمی اخیر آمریکا علیه جمهور اسلامی ایران را مورد اشاره قرار داد و با بیان این‌که این تهدید یک رسوایی بود و نشان داد که آنها مستاصل شده و نتوانسته‌اند به اجماع علیه جمهوری اسلامی ایران دست یابند، تصریح کرد: تاریخ مصرف این قبیل تهدیدات گذشته است، اما در عین حال نشان داد که آمریکایی‌ها خود یکی از کشورهای زورگو و ناقض حقوق بشرند.

این عضو هیات رییسه‌ی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان گفت: قوانین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تحت فشار نقض می‌شود و هیچ ضمانت اجرایی ندارد و اگر امروز ایران با طرح این مسائل در برابر زورگویان ایستاده، نقطه‌ی برجسته‌ای در تاریخ کشور است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet