خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/02/14 13:33:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فولادگر خبر داد

ارسال مستندات تخلف مشارکت و مجاهدین به قوه‌قضائیه

**حیمدرضا فولاد‌گر با اشاره به توقیف پروانه احزاب مشارکت و مجاهدین گفت: مستندات تخلف این دو حزب که شامل ۵ مورد تخلفی از ماده ۱۶ است بزودی به قوه قضائیه ارسال می‌شود.

حیمدرضا فولاد‌گر نماینده مردم اصفهان و عضو کمیسیون ماده 10 احزاب در گفت‌وگو با فارس با اشاره به جلسه روز گذشته کمیسیون متبوعش گفت: در جلسه روز گذشته طبق روال، تقاضاهای که برای تاسیس‌ گروه‌ها، انجمن‌های صنفی و اقلیت‌های دینی بود را بررسی کردیم، البته معمولا در این جلسات تمدید و تقاضای صدور پروانه نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به وظایف نظارتی کمیسیون ماده 10 احزاب اظهار داشت: ما اقدامات نظارتی همانند موضوعی که در مورد سازمان مجاهدین و حزب مشارکت انجام دادیم، نیز صورت می‌دهیم.

عضو کمیسیون ماده 10 احزاب تصریح کرد: موضوع لغو پروانه مشارکت و مجاهدین در حال طی مراحل قانونی است البته کمیسیون نیز مستندات قانونی تخلفات این دو حزب را به زودی و در زمان قانونی به قوه قضائیه ارسال خواهد کرد.

فولاد‌گر ادامه داد: البته غیر از کمیسیون خود قوه قضائیه هم در رابطه با حوادث پس از انتخابات و تخلفات مشارکت و مجاهدین مستنداتی را در اختیار دارد چرا که تعدادی از دستگیر‌شدگان حوادث پس از انتخابات از مرکزیت دو حزب مشارکت و مجاهدین بودند از این رو خود به خود در مورد این دو حزب در قوه قضائیه پرونده تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه اقدام کمیسیون ماده 10 احزاب در مورد مشارکت و مجاهدین در راستای اقدامات نظارتی کمیسیون بود، تأکید کرد: مستندات کمیسیون هم به عنوان اقدامی نظارتی به قوه قضائیه ارسال خواهد شد چرا که کمیسیون قبلا پروانه این دو حزب را توقیف و درخواست انحلال احزاب مذکور را نیز به قوه قضائیه ارسال کرده است که دستگاه قضایی به این درخواست رسیدگی و دستور خواهد داد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با اشاره به اینکه حق این دو حزب برای درخواست تجدید‌نظر محفوظ است، گفت: مستندات تخلف سازمان مجاهدین انقلاب و حزب مشارکت شامل 5 مورد از ماده 16 می‌باشد که به زودی به قوه قضائیه ارسال خواهد شد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet