هدر موبایل
1389/02/14 13:45:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده اردستان:

باید پروانه افرادی که دام ندارند، باطل شود

**نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: باید پروانه افرادی که دام ندارند، باطل شود و به افرادی که دام دارند، اما پروانه ندارند پروانه دامداری داد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین سید مصطفی طباطبائی نژاد در نخستین جلسه کارگروه آب، خاک و کشاورزی شهرستان اردستان در سال جدید به شیوع بیماری تب برفکی درمیان دام های این شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: بیماری تب برفکی بسیار خطرناک است که در شهرستان تا کنون بیش از 2هزار راس دام درگیر این بیماری شده‌اند.

وی افزود: باید برای پیشگیری از بیماری 200 هزار رأس بز و گوسفند و 6 هزار گاو و گوساله شهرستان تدابیری اندیشید.

نماینده مردم اردستان در مجلس از بیماری به وجود آمده تب برفکی اظهار تاسف و نگرانی کرد و بیان داشت: جای تاسف است که دام زنده وارد کشور شده و این بیماری را انتقال داده است.

طباطبائی نژاد در ادامه از خسارت وارد شده به کشاورزان در روزهای اخبر به خاطر سیل و طوفان و تگرگ اظهار تاسف کرد و بیان داشت: باید پی گیری شود تا خسارت وارد شده به کشاورزان به نحوی جبران شود.

وی با بیان این‌که از مواردی که در سال گذشته پی گیری کردیم و نتیجه داد خرید تضمینی جو بود، تصریح کرد: این امر در سال گذشته برای شهرستان مشکلاتی را به وجود آورد که با اقدامات صورت گرفته رفع شد و در سال جدید نیز خرید جو با قیمت تضمینی باعث خوشحالی است.

نماینده مردم اردستان در مجلس یکی از مشکلات شهرستان را نصب کنتورهای هوشمند بر روی چاه های کشاورزی اعلام کرد و افزود: چاهی در شهرستان است که شاید دو نفر مالک آن باشند و چاهی هم است که بیش از 100 نفر مالک دارد و نمی شود هر دو به یک اندازه از آب استفاده کنند.

طباطبائی نژاد گفت: با پی گیری به عمل آمده و صحبتی که در کمیسیون کشاورزی مجلس شده است، مقرر شد برای این موارد کنتورهای حجمی نصب شود که با آن مشکل رفع خواهد شد.

وی در ادامه از عدم پیشرفت مجتمع های شترمرغ، گلخانه‌ای و مجتمع مرغداری شهرستان شکایت کرد و افزود: باید دید مشکل این مجتمع ها کجاست و کار هر چه سریعتر شروع شود.

نماینده مردم اردستان در مجلس با اشاره به مشکلات دامداران و چرای دام در شهرستان اظهار داشت: افرادی در شهرستان هستند که پروانه دام دارند، اما دام ندارند و پروانه خود را به دامدارانی که پروانه ندارند، می فروشند.

وی خواستار دادن پروانه به افرادی که دام دارند شد و تصریح کرد: ما باید از نسل دامداران کنونی حمایت کنیم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet