هدر موبایل
1389/02/14 14:41:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

پیشنهادات احمدی نژاد در اجلاس نیویورک جمع بندی پیشنهادات اجلاس تهران بود

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: پیشنهادات ایران در اجلاس بازنگری معاهده NPT حرف دل ملت‌های استقلال طلب بود و مورد پذیرش رهبران ۱۵۰ کشور دنیا قرار گرفت.

عوض حیدرپور عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم در خصوص سخنرانی رئیس جمهور کشورمان در اجلاس بازنگری معاهده NPT در نیویورک، به خبرگزاری فارس گفت که پیشنهادات احمدی نژاد در این اجلاس جمع بندی پیشنهادات اجلاس تهران بود.

وی افزود: از آنجا که معاهده NPT تاکنون عملیاتی نشده و امروز مورد بازنگری قرار می‌گیرد، معتقدیم که باید موضوع خلع سلاح اتمی در آن برجسته شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، اظهار داشت: آمریکا در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و شورای حکام نقش اساسی دارد و کشورهای استقلال طلب خواستار آن هستند که ارکان سازمانی NPT در خدمت کشورهایی باشد که خواهان بهره مندی از مقررات این معاهده هستند.

حیدرپور افزود: باید سلاح‌های اتمی در هر نقطه از دنیا معدوم شود و عناصر غنی شده و کارخانجات مرتبط با این عناصر، در خدمت اهداف صلح آمیز هسته‌ای قرار گیرند اما آمریکا اجازه چنین کارهایی را نمی‌دهد.

وی بر همین اساس خاطر نشان کرد: اگر کشورهای دارای بمب هسته‌ای به خصوص آمریکا از شورای حکام خارج شوند، سایر کشورهایی که منافع دارند، منافع خود را در چارچوب معاهده NPT پیگیری می‌کنند.

نماینده شهرضا در مجلس شورای اسلامی در بخش پایانی سخنان خود با موفقیت آمیز خواندن حضور رئیس جمهور کشورمان در اجلاس نیویورک، تصریح کرد: پیشنهادات آقای احمدی‌نژاد حرف دل کشورهای استقلال طلب و عضو جنبش عدم تعهد بود که مورد پذیرش رهبران 150 کشور قرار گرفت.

حیدرپور همچنین متذکر شد که حضور احمدی‌نژاد و سخنرانی وی در سازمان ملل بحث مذاکرات ایران با 5+ 1 را احیا کرد و باعث شد بان کی مون پیشنهاد تداوم مذاکرات را مطرح کند که امید است گفتگوها با قوت ادامه یابد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet