شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/02/14 15:01:00
سرویس سیاسی
در پی تلاش علمای مسلمان

پارلمان بحرین، قانون منع فروش و واردات مشروبات الکلی را تصویب کرد

**مجلس شورای بحرین، قانون منع واردات و فروش مشروبات الکلی را تصویب کرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن، منع واردات و فروش مشروبات الکلی که از سوی مجلس نمایندگان ارائه شده بود پس از چند سال درگیری روز دوشنبه به تصویب رسید.

بر اساس این گزارش این ممنوعیت شامل افراد غیر مسلمان مقیم بحرین نمی شود.

این گزارش می افزاید: بررسی این طرح با بحث ها و جدال فراوانی در پارلمان بحرین همراه بود که و مخالفان این طرح نگران بودند اجرای این قانون منجر به ایجاد بازار سیاه مشروبات الکلی و تولید آن در داخل این کشور شود .

تصویب این طرح منجر به تغییر قانون مجازات سال 1976 شامل ممنوعیت مصرف مشروبات الکلی توسط مسلمانان و عدم ممنوعیت مصرف برای غیر مسلمانان می شود.

طبق ماده 307 مربوط به این قانون نیز، مجازات مصرف کنندگان مشروبات الکی ، حبس و جریمه نقدی حداکثر تا 500 دینار، یا یکی از این دو خواهد بود.

بر اساس این گزاش، قانون جدید به تلاش اجماع فقهای مسلمان بر حرام دانستن شرب خمر در اسلام و مجازات مسلمانان مصرف کننده آن تدوین شده است.

گفتنی است، موافقت مجلس شورای بحرین به دنبال تصویب این قانون  در ماه گذشته از سوی  مجلس نمایندگان این کشور بر اثر فشارهای نمایندگان اسلامگرا صورت گرفت.

این قانون در روزهای آینده برای تایید به پادشاه بحرین ارائه می شود.

گفتنی است، پارلمان بحرین از دو بخش مجلس شورا و مجلس نمایندگان تشکیل شده است که در اصطلاح به آن اتاق اول و اتاق دوم اطلاق می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet