ایام محرم 1398
1389/02/14 13:01:00
سرویس صحن

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی

**"سیدجاسم ساعدی" عضو هیات رییسه تذکرات کتبی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مسئولان اجرایی کشور در جلسه علنی روز سه‌شنبه را قرائت کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، تذکرات قرائت شده به این شرح است:  

- تذکرات نوروزی نماینده رباط کریم به وزیر راه و ترابری در خصوص  اعلام علت عدم تکمیل راه‌های شهریار در رباط کریم و اعلام علت توقف اجرای پل زیرگذر راه‌آهن شهر رباط کریم؛ به رییس جمهور در خصوص  دستور ایجاد چمن در استادیوم رباط کریم و نسیم شهر و به وزیر کشور در خصوص  بررسی علت تاخیر در شهرستان شدن بخش‌های 400 هزار نفری گلستان و 250 هزار نفری بوستان.

- تذکرات فلاحت‌پیشه نماینده اسلام آباد غرب و دالاهو به رییس جمهور در خصوص  دستور ممانعت از تداوم تبعیض در واگذاری تیم‌های فوتبال لیگ برتر کشور و اختصاص یک سهمیه به استان کرمانشاه؛ به وزیر آموزش و پرورش در خصوص  جلوگیری از تصرف 30 هکتار اراضی دارای کاربری آموزش‌های شهر کرمانشاه توسط افراد خاص و به وزیر امور خارجه در خصوص  پیگیری علل عدم پایبندی طرف عراقی به تعهدات خود در قبال زائرین ایرانی عتبات عالیات و جلوگیری از اقدامات توهین‌آمیز علیه هموطنان ایرانی.

- تذکرات حاجی اصغری نماینده میانه به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص  ضرورت تسریع در روند بازسازی بیمارستان امام خمینی(ره) میانه و به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص  لزوم تقویت زیرساخت‌ها و زمینه‌های فعالیت حوزه‌های فرهنگی شهرستان میانه.

- تذکرات قادری نماینده شیراز به وزیر راه و ترابری در خصوص  اجرایی شدن موافقت نامه هواپیمایی کشوری و شرکت هواپیمایی ترکیه در راه‌اندازی پرواز شیراز - استانبول و به وزیر صنایع و معادن در خصوص  تسریع در تعیین تکلیف ایران خودرو فارس.

- تذکر ملک محمدی نماینده دامغان به وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص  اعلام علت عدم همکاری بانک‌ها با بخش خصوصی و مسکن مهر.

- تذکرات کواکبیان نماینده سمنان به وزیر جهادکشاورزی در خصوص  لزوم جلوگیری از سودجویان تولید کنسرو ماهی از جسد دلفین‌ها در برخی از بنادر کشور و به وزرای امور خارجه و ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص  لزوم مقابله با شرکت آمریکایی بلک واتر به دلیل همکاری با منافقین جهت ایجاد اخلال در تلفن همراه.

- تذکر سبحانی‌نیا نماینده نیشابور و ثروتی نماینده بجنورد به وزیر آموزش و پرورش در خصوص  اعلام علت تغییر ساختار و عدم پذیرش دانشجو در آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای و مراکز تربیت معلم و دانشگاه شهید رجایی.

- تذکر مطورزاده نماینده خرمشهر به وزیر رفاه و تامین اجتماعی در خصوص  صدور دستور شبانه روزی نمودن پلی کلینیک سوم خرداد خرمشهر.

- تذکر خسته‌بند نماینده بندرانزلی به وزیر رفاه و تامین اجتماعی در خصوص  اعلام علت عدم پرداخت معادل 10 درصد حق بیمه صیادان با توجه به مصوبه‌ی هیات دولت و گذشت بیش از یک سال و نیم از آن.

- تذکر حسینی نماینده نیشابور و اعزازی ملکی نماینده بناب به وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص  ضرورت پیگیری جدی در وصول معوقات بانکی به خصوص وام‌گیرندگان کلان.

- تذکر میرخلیلی نماینده میناب، رودان، جاسک به رییس جمهور در خصوص  دستور رسیدگی به مشکلات باغداران میناب و رودان و جبران خسارات وارده بر اثر آفات جاروی جادوگر.

- تذکر قنبری نماینده ایلام و مهران به وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص  ممانعت از توزیع سود سهام شرکت مخابرات ایران تا زمان تعیین تکلیف مطالبات پیمانکاران عمومی طرف قرارداد با شرکت ارتباطات سیار.

- تذکر سقایی نماینده استهبان و نی‌ریز به وزیر راه و ترابری در خصوص  اعلام علت عدم اجرای دستور وزیر به سازمان بنادر و دریانوردی.

- تذکرات یوسف‌نژاد نماینده ساری به وزیر آموزش و پرورش در خصوص  اعلام حذف پاداش مناطق محروم روستایی در مناطق کوهپایه شهرستان ساری و به وزیر نفت در خصوص  تامین اعتبار برای گازرسانی به منطقه چهاردانگه.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet