خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1389/02/14 15:33:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
در خواست نماینده بندرعباس از رئیس جمهور

بررسی پروژه جایگزینی کولرهای گازی فعلی با کولرهای کم مصرف

**نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به رییس جمهور، خواستار بررسی پروژه جایگزینی کولرهای گازی فعلی با کولرهای گازی کم مصرف شد.

به گزارش ایسنا، محمد آشوری در نامه ای خطاب به رییس جمهور بیان کرد: پروژه جایگزینی کولرهای گازی فعلی با کولرهای گازی کم مصرف در هرمزگان بررسی شود تا در صورت امکان با تولید انبوه کولرهای کم مصرف در مصرف انرژی صرفه جویی شود.

وی در ادامه از رییس جمهور خواست تا وزارت نیرو را مامور بررسی این موضوع نموده و در صورت تایید، هرچه سریعتر تولید انبوه این نوع کولر در استان هرمزگان آغاز شود.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در این نامه تصریح کرد: اخیرا به دلیل مصارف بالای انرژی در هرمزگان، پروژه‌ای جهت جایگزینی کولرهای گازی در صنعت برق هرمزگان مورد توجه و بررسی قرار گرفته است که نتایج کارشناسی اولیه نشان می دهد امکان کاهش مصرف و صرفه جویی بیش از پنج هزار کیلووات ساعت در سال برای مشترکین خانگی و سایرین وجود دارد.

وی در ادامه این نامه افزود: این طرح معادل حداقل دومیلیون ریال کاهش هزینه در سبد مصرفی خانوارها را در پی خواهد داشت.

آشوری خاطرنشان کرد: با وجود این طرح و اعطا تسهیلات یارانه جهت خرید کولرهای مذکور در قالب طرح های مصوب بهینه سازی مصرف انرژی، می‌توان کمک موثری در ایجاد بستر اقتصادی و فرهنگی طرح مذبور کرد.

وی در پایان نامه بیان کرد: انتقال دانش فنی تولید کولرهای گازی کم مصرف به داخل کشور بالاخص در استان هرمزگان ضمن ایجاد فرصت شغلی و کاهش نرخ بیکاری در استان می تواند زمینه های صدور به بازارهای خارجی و ارزآوری بالا را فراهم نموده که نیاز به حمایت های دولت در پیشبرد طرح مذکور خواهد بود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet