هدر موبایل
1389/02/14 15:54:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جلالی:

توپ در زمین آژانس و غربی ها است

**سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: دربحث مبادله سوخت توپ درزمین آژانس ، اروپایی ها و غربی ها است.

کاظم جلالی در گفت و گو با ایرنا درباره اظهارات دبیرکل سازمان ملل مبنی براینکه "ایران طرح مبادله مبادله سوخت را بپذیرد، توپ درزمین ایران است"،بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران علی رغم اینکه توان تولید سوخت راکتور تهران را داشت به غرب و آژانس اعلام کرد که آمادگی خرید سوخت را دارد.

وی افزود:درچنین وضعیتی آنها می توانستند ازاین اقدام ایران به عنوان یک اقدام اعتمادساز،داوطلبانه و خیرخواهانه استفاده کنند و سوخت را در اختیار ایران قرار دهند البته جمهوری اسلامی هنوز هم گزینه خرید یا معاوضه سوخت را از روی میز برنداشته است و تمهیدات دیگری را هم برای تولید سوخت راکتور تهران درنظر دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خطاب به غربی ها اظهار کرد:باید غربی ها انتخاب کنند که آیا می خواهند دربحث سوخت روابط معقول ،منطقی و عادلانه ای را باجمهوری اسلامی داشته باشند یا نمی خواهند چنین روابطی داشته باشند.

وی افزود:جمهوری اسلامی ایران در مورد موضوع سوخت شرایط خود را بیان کرده و اعلام کرده است آمادگی شرکت در یک مناقصه بین المللی را دارد تا مشتری خود را پیداکند البته آژانس بین المللی انرژی اتمی هم این کار را می تواند انجام دهد.

جلالی درپاسخ به سوالی در خصوص کاهش روابط با انگلیس، خاطرنشان کرد:کمیسیون امنیت ملی وسایردستگاهها درحال بررسی روابط با انگلیس هستند.کاهش روابط با انگلیس مطالبه جدی مردم و نمایندگان مجلس است و آنها معتقدند باید در این خصوص اقدام جدی به عمل آید.

نماینده مردم شاهرود درمجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه باید بین موضوع سیاست خارجی و اقتصاد رابطه معناداری ایجاد کنیم تصریح کرد:متاسفانه ما بیشترین روابط اقتصادی را با کشورهایی داریم که بدترین روابط سیاسی را با ما دارند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet