ایام محرم 1398
1389/02/14 16:01:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کرمی راد:

کنفرانس بازنگری به عرصه رقابت کشورهای غربی و مستقل تبدیل شده است

**عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی کنفرانس بازنگری در معاهده ان پی تی را عرصه رقابت کشورهای غربی به رهبری آمریکا و کشورهای مستقل با محوریت عدم تعهد عنوان کرد.

محمد کرمی راد در گفتگو با مهر درباره مواضع جمهوری اسلامی ایران در این کنفرانس گفت: آنچه از زبان رئیس جمهور کشورمان در این اجلاس جاری شد در حقیقت مطالبات کشورهای حق طلب از این معاهده بود.

وی سازمان های بین المللی را متاثر از لابی صهیونیست های دانست و گفت: سخنان رئیس جمهور کشورمان از تریبون سازمان ملل موجب تنویر افکار عمومی جهان شده و به شدت مورد توجه و استقبال قرار گرفته است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس تصریح کرد: با سخنان دیروز رئیس جمهور مشخص شد که ایران به واقع پرچمدار خلع سلاح بوده و آن کشوری که حامی سلاح های کشتار جمعی و هسته ای است آمریکاست.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به قرار گرفتن طیف زیادی از کشورهای جهان تحت عنوان غیرمتعهدها در گروه حامیان انرژی صلح آمیز هسته ای ایران، گفت: دیپلماسی فعال جمهوری اسلامی ایران یک همگرایی جهانی را در میان کشور های فاقد سلاح هسته ای بوجود آورده است.

وی در ادامه با اشاره به بحث خاورمیانه عاری از سلاح هسته ای گفت: باید تمامی کشورهای منطقه در این اجلاس بر این مهم تاکید داشته باشند و از سازمان ملل بخواهند که سلاح های اتمی رژیم صهیونیستی امحا شده و تهدید این رژیم از خاورمیانه بر چیده شود.

کرمی راد در ادامه گفت: پس از این بحث نباید به خاورمیانه بسنده کرد بلکه باید درپی جهان عاری از سلاح هسته ای باشیم تا بشریت از تهدید دائمی این سلاح ها خلاص شود. 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet