خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/02/14 16:04:00
سرویس سیاسی
نماینده پارلمان پاکستان در حمایت از فعالیت هسته‌ای ایران:

شورای امنیت، ابزاری در دست سلطه‌‌‌‌جویان است

**یکی از نمایندگان سنای پاکستان از فعالیت صلح‌آمیز هسته‌‌‌‌‌‌ای ایران حمایت کرد و تحریم‌ها علیه ایران را نادرست دانست.

به گزارش خانه ملت به نقل ازروزنامه انگلیسی زبان پاکستانی دان، سرتاج عزیز، نماینده مجلس سنای پاکستان حق استفاده  صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای را از مهم‌ترین حقوق دولت‌های عضو معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای "ان.پی.تی " دانست و گفت: هر کشوری از جمله ایران می‌تواند ازاین انرژی درراستای اهداف صلح‌آمیز استفاده کند.

نماینده مجلس سنای پاکستان با تاکید بر اینکه مخالفت‌های آمریکا با برنامه هسته‌ای ایران بیشتر ناشی ازسلطه‌جویی است، گفت: آمریکایی‌ها درعراق و افغانستان مشکلات عدیده‌‌ای دارند و باید برای مشکلات خود چاره‌ای بیاندیشند، نه اینکه با برنامه هسته‌ای ایران مخالفت کنند.

عزیز یادآورشد: پیش از این نیز سازمان ملل متحد تحریم علیه جمهوری اسلامی ایران را نادرست خوانده و آن را مغایر با قوانین بین‌المللی دانسته است.

وی همچنین می‌گوید: جامعه بین‌المللی  شاهد این واقعیت تلخ است که اعتبار شورای امنیت که مسئولیت اصلی حفظ وامنیت بین‌المللی را برعهده دارد به آسانی تبدیل به ابرازی دردست سلطه‌جویان شده است.

وی درادامه تاکید کرد: درحال حاضر صلابت و پایداری ایران در استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای تبدیل به الگویی برای کشورهای خاورمیانه شده است.

لازم به ذکر است که چین و روسیه و کشورهای عضو همواره با اقدام یک‌جانبه آمریکا و چند کشور اروپایی مخالف بوده و تاکید کرده‌اند تنها راه‌حل، مسیر تعامل در پرونده هسته‌ای ایران است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet