حلول ماه ربیع الاول
1389/02/14 16:31:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابطحی:

اظهارات احمدی نژاد در نیویورک یک خواست جهانی است

**عضو کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: سخنان رییس جمهوری ایران در نیویورک یک خواست جهانی است.

سید جواد ابطحی در گفت‌وگو با ایرنا، با قدرددانی از محمود احمدی نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران برای شرکت و سخنرانی موثر در کنفرانس بازنگری معاهده ان.پی.تی در نیویورک اظهار داشت: سخنان آقای احمدی نژاد بار دیگر نشان داد که ایران بر عدم اشاعه سلاح هسته‌ای در دنیا تاکید دارد.

وی با تاکید بر این که معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای به معاهده‌ای بی‌خاصیت تبدیل شده است، افزود: نبودن این معاهده بهتر از بودن آن است.

نماینده خمینی شهر در مجلس خاطر نشان کرد: برخی از کشورها از جمله آمریکا و رژیم صهیونیستی دارای سلاح‌های هسته‌ای هستند اما در فعالیت صلح آمیز هسته‌ای ایران تنها تلاش دارند مچ‌گیری کنند.

ابطحی به مفاد معاهده ان.پی.تی تاکید کرد و گفت: براساس این معاهده غربی‌ها باید سوخت رآکتور تهران را تامین می‌کردند، اما آنها بهانه‌جویی می‌کنند و در واقع از بی‌خاصیت و ناکارآمدی ان.پی.تی سوء استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: سخنان شب گذشته رییس جمهوری ایران بر ملت‌ها و دولت‌های آزادیخواه تاثیر خواهد گذاشت چرا که این سخنان خواست عمومی آنها بود.

وی به حضور نیافتن نمایندگان برخی از کشورهای اروپایی و ترک جلسه کنفرانس به ویژه آمریکا اشاره کرد و اظهار داشت: این کشورها حتی حاضر نبودند سخنان رییس جمهوری اسلامی ایران را بشنوند حال انتظار داریم قوانین و مقررات بین المللی را رعایت کنند.

ابطحی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در همه کنفرانس‌های بین المللی برای انعکاس دیدگاه‌های خود شرکت می‌کند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet