انتخابات ریاست جمهوری
1389/02/14 16:46:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی:

هیلاری کلینتون اظهارات رییس جمهور ایران را ندیده و یا نخوانده است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: سخنان رییس جمهوری اسلامی ایران در کنفرانس بازنگری معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای در نیویورک خواست همه ملت‌ها بود.

عوض حیدرپور در گفت‌وگو با ایرنا، سخنان محمود احمدی نژاد رییس جمهوری در کنفرانس بازنگری معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای را بسیار موثر توصیف کرد و اظهار داشت: بیش از 150 کشور جهان از سخنان رییس جمهوری ایران استقبال کردند.

وی افزود: سخنان احمدی نژاد در نیویورک خواست همه کشورها و ملت‌ها در حوزه دفاع از بشریت و محیط زیست است.

نماینده شهرضا در مجلس، 11 پیشنهاد رییس جمهوری را جمع‌بندی پیشنهادهای اجلاس خلع سلاح و عدم اشاعه سلاح هسته‌ای در تهران بیان کرد و گفت: این 11 پیشنهاد کار کارشناسی بسیار دقیق بود که همه آنها باید با هم اجرا و عملی شوند.

حیدرپور نکته حایز اهمیت در سخنان احمدی نژاد را این موضوع دانست که خلع سلاح اتمی باید به صورت یک اصل جدی پذیرفته شود و عنوان "ان.پی.تی" به "دی.ان.پی.تی" تغییر یابد.

وی خاطر نشان کرد: رییس جمهوری ایران در سخنان خود تصریح کرد ساز و کارهای اجرایی و نظارتی برای اصلاح ساختارهای موجود در معاهده ان.پی.تی به وجود آید.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از دیگر نکات مهم در سخنرانی احمدی نژاد را این موضوع دانست که خلع سلاح میکروبی، شیمیایی و هسته‌ای باید در شورای امنیت مورد بررسی قرار گیرد.

حیدرپور ادامه داد: تغییر روش‌ها چارچوب و ارکان معاهده ان.پ.تی از دیگر نکات مهم سخنرانی شب گذشته رییس جمهوری در سازمان ملل بود.

وی همچنین در خصوص حضور شخص رییس جمهوری ایران در کنفرانس بازنگری ان.پی.تی گفت: این کنفرانس بسیار مهم است و باید روسای جمهور دیگر کشورها نیز شرکت می‌کردند.

نماینده شهرضا در مجلس یادآور شد: رییس جمهوری اسلامی ایران مساله مهم بین المللی را در سخنان شب گذشته مطرح کرد، نکاتی که 40 سال بلاتکلیف باقی مانده بود.

وی درباره اظهارات کلینتون وزیر خارجه آمریکا مبنی بر این که سخنان رییس جمهور ایران تکرار اتهامات بود، گفت: اظهارات وزیر خارجه آمریکا غیرمنطقی است؛ مطمئنا هیلاری کلینتون اظهارات رییس جمهور ایران را ندیده و یا نخوانده است، سخنرانی احمدی نژاد نه تنها تکرار اتهامات نبود بلکه مواضع آشکار و روشن ایران بود.

حیدرپور حضور و سخنرانی رییس جمهور در اجلاس بازنگری معاهده ان.پی.تی را در پیش رفتن ایران به سمت مدیریت جهانی موثر دانست و خاطر نشان کرد: در 15 سال گذشته هرگاه آمریکا در موضوعات جهانی وارد شده شکست خورده و آنها باید بپذیرند نظام جهانی تغییر یافته است.

وی افزود: اداره جهان باید به صورت شورایی باشد. در حال حاضر پنج کشور که تنها یک دهم جمعیت جهان را شامل می‌شوند مدعی مدیریت جهانی هستند، در حالی که همه کشورها باید در اداره جهان نقش داشته باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه رییس‌جمهوری ایران پرچمدار طراحی جدید جهان است، بیان کرد: حضور رییس‌جمهور در اجلاس بازنگری معاهده ان.پی.تی نشان داد وی می‌تواند پرچمدار طراحی و اداره جدید جهان باشد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet