هدر موبایل
1389/02/14 16:40:00
سرویس سیاسی

تصویب 6 ماده پیشنهادی دولت ترکیه برای اصلاح قانون اساسی

**پارلمان ترکیه شش ماده از ۲۷ ماده پیشنهادی دولت برای اصلاح قانون اساسی را تصویب کرد.

قرار است  نمایندگان در مرحله دوم  ماده‌های دیگر قانون اساسی را بررسی کنند و به رای بگذارند.

به گزارش خانه ملت به نقل از سایت خبری النهار الجزایر، پارلمان ترکیه با 330  تا 367 رای شش ماده پیشنهادی دولت این کشور را برای اصلاح قانون اساسی تصویب کرد که طبق قوانین پارلمانی ترکیه این تعداد رای برای به همه پرسی گذاشتن اصلاحات قانون اساسی کافی است.

بر اساس این گزارش، 332 نماینده به اصلاح ماده پیشنهادی مربوط به مبنای برابری میان همه شهروندان رای موافق دادند و  335 تن از نمایندگان نیز به اصلاح ماده مربوط به ممنوعیت خروج از کشور و 335 نماینده نیز به اصلاح ماده مربوط به عضویت در اتحادیه های کارگری در قانون اساسی رای موافق دادند.

گفتنی است پارلمان ترکیه به تازگی مرحله نخست رای گیری درباره اصلاح موادی از قانون اساسی را با رای هایی بین331 تا340 پایان داد که این تعداد رای برای انتقال به مرحله دوم رای گیری کافی است. بر حسب ایین نامه داخلی پارلمان ترکیه بعد از پایان یافتن مرحله اول ، می بایست مرحله دوم رای گیری با فاصله 48 ساعت برگزار شود.

این گزارش می افزاید، به نظر می‌رسد رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه موفق شده است تا لایحه اصلاح قانون اساسی را با داشتن آرای کافی نمایندگان به مرحله دوم رای گیری در پارلمان برساند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet