خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/02/14 17:17:00
سرویس کمیسیون ها
پیشنهاد نماینده مردم لنگرود:

کشاورزان در اولویت دریافت یارانه نقدی قرار گیرند

**نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی خواستار این شد که پس از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها، کشاورزان در اولویت دریافت یارانه نقدی قرار بگیرند.

ایرج بائوج لاهوتی در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، درپاسخ به این پرسش که تاثیر هدفمند کردن یارانه ها دربخش کشاورزی به چه نحوی خواهد بود، گفت: با توجه به اینکه افزایش قیمت ها پس از هدفمندی یارانه ها در سطوح مختلف صورت خواهد گرفت، طبیعتا این افزایش قیمت ها در بخش کشاورزی نیز موثر خواهد بود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختصاص 30 درصد از درآمدهای حاصل از هدفمند کردن یارانه ها در قانون مصوب به تولید کنندگان، گفت: براساس این اختیاراتی که به دولت داده شده، آنها باید مواظبت کنند که بخش کشاروزی آسیب کمتری از اجرای این قانون ببینند.

لاهوتی با اعلام اینکه کشاورزان ما الان در موقعیت مناسبی به سر نمی برند، تصریح کرد: واردات قانونی و قاچاق در کشور عاملی شده که به کشاورزان ما آسیب وارد شود.

وی به واردات برنج و چای اشاره کرد و افزود: دربحث هدفمندی یارانه ها باید خیلی دقت شود تا در هنگام توزیع یارانه ها بصورت مستقیم، کشاورزان در اولویت قرار گیرند.

نماینده مردم لنگرود تصریح کرد: اگر درپرداخت یارانه ها دقت صورت نگیرد، ممکن است به تولیدکنندگان آسیب وارد شده و آنها در شرایطی قرار گیرند که امکان تامین هزینه های مربوط به تولیدشان فراهم نباشد.

وی همچنین با اعلام اینکه اگر افزایش قیمت ها صورت گیرد، طبیعتا این افزایش ها، تولیدات کشاورزان را نیزدستخوش تغییر قیمت خواهد کرد، افزود: یعنی به همان نسبتی که در هزینه های تولید تاثیرگذار باشد به همان میزان در زمان فروش هم تاثیر گذار خواهد بود.

لاهوتی در عین حال برای کاهش آثار منفی هدفمندی یارانه ها بر بخش کشاورزی، تصریح کرد: اگر وزارت جهاد کشاورزی در این حوزه مراقبت کرده و بتواند وظایف و نقش خود را به درستی ایفا کند، می توانیم بگوئیم که هیچگونه آسیبی متوجه کشاورزان نخواهد شد.

وی همچنین با اعلام اینکه با مراقبت می توان آسیب های وارده به کشاورزان را کاهش داد، افزود:  اگر مراقبت نشود، کشاورزان آسیب جدی خواهند دید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet