خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/02/14 17:23:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کوثری:

نوک پیکان مطالبه خلع سلاح هسته‌ای باید متوجه آمریکا باشد

**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ایران کشوری نیست که با تهدید، تحریم و شانتاژ تبلیغاتی از موضع حق خود دست بردارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اسماعیل کوثری در دومین همایش سیاسی مسئولان و کارکنان ستاد نیروی دریایی سپاه که با موضوع "تهدید اخیر هسته ای آمریکا علیه ایران و مسائل امنیت داخلی و منطقه ای" برگزار شد با اشاره به تکرار دوباره تهدیدات آمریکا علیه ایران مبنی برحمله نظامی و اتمی، این سیاست را یک سیاست سوخته و جنگ روانی توصیف کرد و گفت: نظام اسلامی ایران راه عزت، سعادت و پیشرفت را در اسلام خواهی، استقلال طلبی، نفی نظام زور و سلطه یافته است و با قدرت و صلابت این راه را ادامه خواهد داد و مرعوب تهدیدات و شانتاژهای تبلیغاتی دشمنان نخواهد شد.

نماینده مردم تهران در مجلس در ادامه با اشاره به مواضع دوگانه و مزورانه قدرت های دارنده سلاح های هسته ای و داعیه های فریبکارانه آنان در زمینه خلع سلاح هسته ای، خاطر نشان کرد: چطور می شود کشوری که خود در حال آزمایش نسل جدید سلاح های اتمی بوده و بزرگترین دارنده کلاهک های هسته ای در جهان است و بزرگترین جنایت اتمی را رقم زده است با زدن نقابی فریبکارانه، پرچمدار خلع سلاح هسته ای در جهان باشد.

وی افزود: نوک پیکان مطالبه خلع سلاح باید متوجه آمریکا و دارندگان سلاح های هسته ای باشد و در این میان آمریکا مجرم اصلی استفاده از سلاح های هسته ای و تولید و تکثیر این سلاح ها است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به وجود هزاران کلاهک هسته ای آمریکا و متحدانش اظهار داشت: افکار عمومی جهان برای عملیاتی شدن خلع سلاح هسته ای نباید اجازه دهند که مجرمان هسته ای و متهمان اصلی این عرصه در جهایگاه مدعی قرار گیرند.

وی افزود: عامل مهمی که تا به امروز مانع از خلع سلاح هسته ای در جهان شده است، انحراف افکار عمومی جهان از تهدیدات واقعی و مشغول سازی به تهدیدات فرعی و دروغین است.

کوثری گفت: هزاران تن مواد هسته ای که برای ساختن ده ها هزار بمب اتمی کافی است، کماکان در اختیار قدرت هایی است که داشتن سلاح هسته ای را حق و امتیاز خود می دانند و ده ها انحرافی که قدرت های صاحب سلاح هسته ای در جهت گم شدن موضوع اصلی و جایگزینی آن با موضوعات فرضی و دروغین ایجاد کرده اند.

نماینده تهران در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع آغاز موج تازه جنگ روانی علیه ایران، سوریه، حزب الله لبنان و حماس اشاره کرد و گفت: زمان به ضرر کسانی در حال سپری شدن است که سالها در پی ایجاد ترتیبات امنیتی مورد نظر در منطقه و ایجاد تغییر نقشه خاورمیانه بوده اند.

وی افزود: حل نشدن مسئله فلسطین و عدم پیشرفت سیاست آمریکا و متحدان غربی آن در مورد مسائل خاورمیانه یک شکست بزرگ برای آنان به حساب می آید و لذا تلاش می کنند تا به هر قیمت ممکن این موضوع را به یک سرانجامی برسانند و یا حداقل بهره ای تبلیغاتی و رسانه ای ببرند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه به جنگ نرم و سرمایه گذاری وسیع دشمنان نظام اسلامی در این زمینه اشاره کرد و افزود: جنگ نرم یک واقعیت است که در ابعاد مختلف شکل گرفته و تخریب فرهنگ اجتماعی، اعتقادات، باورها و ارزش های اسلامی و انقلابی مهم ترین هدف آن قرار گرفته است و حرکت در پرتو بینش و بصیرت و مسیر ولایت می تواند ضامن ناکامی و شکست دشمن در این عرصه باشد.

وی در ادامه به اقدامات صورت گرفته در زمینه برخورد قانونی با سران فتنه پس از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: امروز که غبار این فتنه تا حدود زیادی فروکش کرده است هر روز سند تازه ای از نقش کشورهای بیگانه و قدرت های خارجی در آن، افشا می شود و شاهد اعترافات تازه ای از سوی دشمنان در جریان این فتنه هستیم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet