خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/02/14 17:57:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مخبر کمیسیون بهداشت مجلس:

آزمون دستیاری پزشکی مشکلی ندارد

**مخبر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در خصوص تجمع یکشنبه هفته جاری و امروز داوطلبان آزمون دستیاری پزشکی به نشانه اعتراض در مقابل مجلس گفت: بر اساس اطلاعات و بررسی ها، کمیسیون معتقد است که این آزمون به روال طبیعی برگزار شده و مشکلی ندارد.

 محمدرضا رضایی در گفتگو با ایرنا افزود: نمایندگانی از داوطلبان این آزمون اعتراضات خود را به کمیسیون ارایه کرده اند که در حال بررسی است تا مبادا حقی از کسی ضایع شود اما بررسی ها، تاکنون هیچ نشانی از مشکل در آزمون ندارد.

وی همچنین به حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسه بعدازظهر امروز کمیسیون اشاره کرد و اظهار داشت: دو نماینده از وزیر در خصوص مصوبه های دولت و امکانات بهداشتی و درمانی در حوزه های انتخابیه خود سوال داشتند که قرار شد کمیسیون پاسخ خانم دستجردی را بررسی کرده و هفته آینده در این خصوص رای گیری انجام دهد.

مخبر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بحث برنامه پنجم از دیگر موضوعات جلسه امروز بعدازظهر کمیسیون بود، گفت: نمایندگان وزارت بهداشت، یک گزارش کلی در خصوص برنامه های تدوین شده خود در این راستا به کمیسیون ارایه کردند.

وی با یادآوری اینکه بر اساس سند چشم انداز توسعه، ایران در سال 1404 باید سالمترین و با توسعه ترین نظام سلامت در منطقه را دارا باشد، ادامه داد: برنامه پنجم نیز می بایست بر اساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب باید با توجه به الگوی ایرانی-اسلامی تدوین شود و سیاست کلی آن نیز در حوزه سلامت تاکید بر انسان کامل و سلامت همه جانبه است.

رضایی اضافه کرد: بر اساس گزارشی که توسط وزارت بهداشت ارایه شد، امید به زندگی در تهران نسبت به استان های دیگر بیشتر و در استان سیستان و بلوچستان کمتر است.

به گفته وی، بر اساس این گزارش امید به زندگی در بین زنان نیز بیشتر از مردان می باشد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet