هدر موبایل
1389/02/14 20:15:00
سرویس کمیسیون ها
رهبر خبر داد:

بررسی ماده 18 اصلاحی قانون تشکیل دادگاه های عمومی و انقلاب در کمیسیون قضایی

**عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس از بررسی ماده (۱۸) اصلاحی قانون تشکیل دادگاه های عمومی ‌و انقلاب مصوب در این کمیسیون خبر داد.

محمدتقی رهبر در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به برگزاری جلسه امروز کمیسیون حقوقی و قضائی اظهار داشت: براساس ماده 18 اگر نظر نهایی دادگاه خلاف بین شرع تشخیص داده شود این امکان وجود دارد که مورد رسیدگی مجدد و یا توقف اجرای حکم قرار گیرد.

وی با بیان اینکه اجرای این قانون با شرایط فوق ممکن است به طولانی شدن بیشتر بررسی پرونده های قضائی منجر شود اظهار داشت: کمیسیون پس از بحث و بررسی زیاد به این نتیجه رسید امکان تشخیص خلاف شرع و یا خلاف قانون بودن حکم، تنها در اختیار رئیس قوه قضائیه باشد زیرا در غیر این صورت ممکن است پس از انجام مراحل مختلف رسیدگی احکام مختلف از سوی افراد مختلف خلاف شرع و قانون تشخیص داده و روند بررسی مجدداً تکرار شود.

رهبر ادامه داد: باتوجه به پایان وقت کمیسیون و از نصاب افتادن نفرات رای گیری درخصوص این ماده در جلسه آینده انجام خواهد شد.

وی گفت: بحث دیگری که در کمیسیون مطرح شد بررسی چشم انداز آینده قضائی بود که در این خصوص کارشناسان مرکز پژوهش ها و نمایندگان پیشنهاداتی را ارائه کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet