حلول ماه ربیع الاول
1389/02/15 11:26:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون بهداشت:

بهترین گزینه تقویت معاونت غذا و‌دارو است

**عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: تحقق سازمان غذا و دارو و تجمیع تمام بخش‌هایی که در وزارتخانه‌های دیگر در راستای غذا و دارو فعالیت می‌کنند بسیار هزینه‌بر است، بنابراین بهترین گزینه می‌تواند تقویت معاونت غذا و دارو باشد، چرا که در این صورت مجلس اختیارات کافی برای نظارت خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، سیامک مره‌صدق درباره تشکیل سازمان غذا و دارو گفت: تعریف‌های متفاوتی در این باره وجود دارد، یک گروه معتقدند که سازمان غذا و دارو تشکیل شود و وزارت بهداشت متولی آن باشد، گروه دیگر نظرشان ایجاد مجدد معاونت غذا و دارو است و یک گروه هم بر سازمان غذا و دارو مستقل از وزارت بهداشت اعتقاد دارند.

نماینده کلیمیان در خانه ملت ادامه داد: معاونت غذا و دارو از لحاظ توان اجرایی و مدیریتی، بالاتر از مرکز غذا و داروست و از آنجا که معاونت غذا و دارو وابسته به وزارت بهداشت است امکان نظارت مجلس هم بر آن وجود دارد.

مره‌صدق با تاکید بر این‌که به لحاظ تئوریک همه کاری امکان پذیر است، افزود: اما با توجه به ساختار اداری که در کشور ما وجود دارد، تجمیع تمام بخش‌های موجود در سایر وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها در ساختاری به نام سازمان غذا و دارو هزینه‌های بسیار زیادی خواهد داشت، لذا ایجاد مجدد معاونت غذا و دارو بهترین گزینه است.

عضو کمیسیون بهداشت هم‌چنین خاطرنشان کرد: البته شاید واقعا شکل تشکیلاتی و ساختاری مهم نباشد منتهی وجود یک متولی مشخص برای نظارت بر امر غذا و دارو با اختیار کافی مهم‌ترین مساله‌ایست که باید هر چه سریع‌تر تحقق یابد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet