خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/02/15 12:11:00
سرویس اقتصادی
اساسنامه صندوق توسعه ملی هفته اینده تقدیم مجلس می‌شود

میرتاج‌الدینی: هنوز زمان اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها مشخص نیست

**معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: دولت هنوز زمانی اجرایی شدن هدفمند کردن یارانه ها را مشخص نکرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "سیدمحمدرضا میرتاج الدینی" معاون پارلمانی ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران گفت: اساسنامه صندوق توسعه ملی یکشنبه هفته آینده در جلسه هیات دولت مطرح می شود و بعد از تصویب به مجلس تقدیم می شود.

وی درخصوص اجرای هدفمند کردن یارانه ها گفت: دولت زمان اجرای آن را بعد از فراهم شدن مقدمات آن مشخص می کند. تاکنون هیچ زمانی اعلام نشده است و تا زمانی که کارهای اجرایی آن مانند سه تصویب آیین نامه های اجرایی آن اصلاح اساسنامه سازمان هدفمندسازی یارانه ها و تکمیل فرم اقتصادی خانوار و باز کردن حساب واریز یارانه ها کامل نشود، این قانون اجرایی نمی شود.

میرتاج الدینی تصریح کرد: زمان اجرایی شدن قانون هدفمند کردن یارانه ها بعد از طی این مراحل است. خانوارهایی که در مرحله اول فرم اقتصادی خانوار موفق به ثبت نام نشده اند از 20 اردیبهشت می توانند برای ثبت نام اقدام کنند. زمان باز کردن حساب واریز یارانه ها نیز از خردادماه خواهد بود.

وی تاکید کرد: دولت هنوز زمان اجرایی شدن قانون هدفمند کردن یارانه ها را مشخص نکرده است. شارژ کردن یارانه های نقدی همانند سهمیه بنزین که سه ماهه شارژ می شود به صورت دو ماهه خواهد بود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور اضافه کرد: از جهت زمانی یارانه نقدی قبل از اعلام اجرای قانون خواهد بود و برای دو ماه شارژ خواهد شد.

وی در مورد افزایش قیمت های حامل های انرژی در این قانون اظهار داشت: این افزایش طبق قانون مجلس خواهد بود و همان مبنایی را که مجلس در اختیار دولت قرار داده است به آن عمل خواهد شد.

میرتاج الدینی افزود: مجلس جدولی را به تصویب نرساند بلکه نظر مجلس این بود که این جدول توسط خود دولت تنظیم شود تا آن قدرت مدیریت و انعطاف نسبت به حامل های انرژی مختلف و قابل جایگزینی با یکدیگر داشته باشد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور درخصوص موارد دیگر طرح تحول اقتصادی گفت: بعضی از این موارد نیاز به لایحه دولت دارد و برخی نیز نیاز به لایحه ندارد مانند اصلاح سیستم بانکی پولی و ارزی کشور و بحث گمرکات که اگر قانون هدفمند کردن یارانه ها اجرا شود طبعا آنها نیز اجرا خواهند شد.

وی در مورد ورود مجلس در مورد اساسنامه شرکت نفت و اصلاح قانون نظام بانکی کشور در صورت عدم ارائه لایحه توسط دولت گفت: ما همیشه از نظرات مجلس استقبال می کنیم و طرح ها و دیدگاههای نمایندگان به دولت کمک می کند.

میرتاج الدینی ادامه داد: اساسنامه شرکت ملی نفت یک مساله طولانی شده و بیش از 17 سال است که بین مجلس و دولت این گفتگو بوده و معمولا رابطه مالی شرکت نفت دولت در بودجه و گاهی هم در برنامه 5 ساله تعریف می شده است.

وی گفت: الان هم در بودجه تاکید شده است که لایحه آن آماده شود و به مجلس بیاورد پیش نویس آن در وزارت نفت آماده شده و دولت هم لایحه را آماده و به مجلس تقدیم کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet