خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/02/15 11:56:00
سرویس صحن
ابوترابی فرد:

کمیسیونها موضوعات سوالات ملی را جامع بررسی کنند

**نایب رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کمیسیون‌ها مباحث مربوط به سوالات ملی را به صورت جامع بررسی کنند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "جواد جهانگیرزاده" نماینده مردم ارومیه در جلسه علنی روز چهارشنبه در ارتباط با پاسخگویی وزیر جهاد کشاورزی به سوال دو تن از نمایندگان با استناد به ماده 194 آیین نامه داخلی مجلس اظهار داشت: سوال مطرح شده ملی است و مشکل تمامی استانهای کشور است، بنابراین نباید به صورت منطقه‌ای و حوزه ای به ان پرداخته شود.

وی در ادامه اظهار داشت: اما در توضیحات سخنگوی کمیسیون کشاورزی تنها به مشکلات استان کردستان توجه شد در حالی که این کمیسیون وظایف مهم و اساسی را برعهده دارد و گزارش آن تنها به استناد یک منطقه خاص و تعمیم آن به تمام مناطق کشور دقیق نخواهد بود.

جهانگیرزاده خاطرنشان کرد: به نظر می رسد که کمیسیون کشاروزی می توانست بهتر عمل کند چون این مشکلات برای تمامی استانها وجود دارد.

نماینده ارومیه خطاب به "سیدمحمدحسن ابوترابی فرد" که ریاست جلسه علنی امروز را برعهده داشت، گفت: اگر از توضیحات ارائه شده در پاسخ به یک سوال مربوط به یک قلمرو و منطقه تنها نمایندگان همان حوزه قانع شوند، این امر با اصلاحات آیین نامه مغایرت دارد.

نایب رییس مجلس در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: کمیسیونها اگر به مطالبی که شما مطرح کردید توجه نمایند مطلوب است.

وی افزود: اما ممکن است نمایندگان در کمیسیون تشخیص دهند که سوال ملی است ولی حوزه خاصی مدنظر آنها باشد و به همین دلیل آنها در گزارش خود موارد منطقه‌ای را ذکر کرده‌اند.

ابوترابی با خوب توصیف کردن تذکر جهانگیرزاده اظهار داشت: امیدواریم کمیسیون های تخصصی در مواردی که تشخیص می دهند سوال ملی است، در طرح موضوع به صورت جامع مباحث را طرح نمایند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet