ایام محرم 1398
1389/02/15 13:06:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نایب رییس کمیسیون قضایی:

ضرورت تدوین الگوی ایرانی-‌ اسلامی دربین کشورهای اسلامی احساس می‌شود

**فرهاد تجری با تاکید بر ضرورت تدوین الگوی ایرانی - اسلامی پیشرفت در بین کشورهای اسلامی و آزادی‌خواه گفت: الگوی ایرانی-اسلامی پیشرفت باید در همه عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و ... تدوین گردد.

نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر تدوین الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت گفت: جایگاه و نقش مردم ایران در تاریخ کهن و قدیم و در تاریخ اسلام و معاصر به گونه‌ای بوده که جمهوری اسلامی در سال‌های اخیر به عنوان کشوری با بستر فکری مناسب، پیشینه تاریخی کهن و مردم خوب،‌ فهمیم و آگاه به زمان و مسوولان با درایت، چهره‌ای تاثیرگذار در عرصه بین‌المللی و در ابعاد فرهنگی،‌ اقتصادی، نظامی، خودکفایی و ... از خود به جای گذاشته است.

وی ادامه داد: ‌در حال حاضر ایران اسلامی به لحاظ داشته‌های ارزشمندش تحت شدیدترین هجمه‌ها، حمله‌ها و برنامه‌ریزی‌های جریان استکباری به خصوص غرب قرار گرفته تا نقاط قوت کشور را به چالش و ضعف تبدیل کنند، در این بین افرادی غافل در داخل کشور نیز خواسته یا ناخواسته با قدر ندانستن داشته‌های کشور، به عنوان بازیگر جریانات استکباری، هویت، اعتبار و منزلت کشور و نظام را زیرسوال می‌برند.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از آن جا که کشورهای مختلف دنیا از ایران به عنوان کشوری تاثیرگذار یاد می‌کنند، ضرورت تدوین الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت در بین کشورهای اسلامی و ‌آزادی‌خواه به خوبی احساس می‌شود.

تجری در ادامه توضیح داد: جامعه انسانی امروز به لحاظ انحطاط فرهنگ‌های غربی و بی‌پایه که منجر به فروپاشی اخلاقیات و خانواده شده است، احتیاج به نظام‌ ارزشی و فرهنگی برگرفته از نظام الهی که پیام کرامت و عزت و شأن انسان را منتشر کند، دارند؛ این نظام و فرهنگ چیزی غیر از فرهنگ ایرانی - اسلامی پیشرفت نیست که الهی و دارای پیشینه درخشان تاریخی است.

وی با تاکید بر ساماندهی و حفظ داشته‌های ارزشمند ملی و دینی کشور گفت: باید علاوه بر حفظ داشته‌های خود، جوانان و آینده‌سازان را با این داشته‌ها به خوبی آشنا کرد تا در آینده نیز جامعه جهانی همچون امروز تشنه فرهنگ خوب و پاسخگوی ایران اسلامی باشد.

نماینده مردم قصرشیرین در مجلس با تاکید بر وجود الگوی ایرانی - اسلامی پیشرفت در همه عرصه‌های فرهنگی، علمی، سیاسی، اقتصادی و ... اظهار کرد: داشتن اقتصاد منحصر به فرد، ‌ایجاد فرهنگ غنی اسلامی و ملی و داشتن خلاقیت‌های علمی در ابعاد گوناگون از جمله عرصه‌هایی است که می‌توان در آن الگوی ایرانی - اسلامی پیشرفت را پیاده‌سازی کرد، اما در این بین آنچه مهم است اشاعه هویت ایرانی اسلامی مبتنی بر ارزش‌های انسانی و اسلامی است تا جامعه بشری را از خطر انحطاط خانوادگی و اخلاقی نجات دهد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet